بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/04/11 - 00:27
  • - تعداد بازدید: 1029
  • - تعداد بازدیدکننده: 941
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور مسئولین ادارات استعدادهای درخشان دانشگاه‌ها

نشست هم‌اندیشی در خصوص اجرای طرح شهید وزوایی در سال تحصیلی 1402-1401 برگزار شد

به‌منظور معرفی طرح شهید وزوایی و سایر طرح‌ها و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان، نشست سرپرست بنیاد نخبگان استان تهران با رؤسای دفاتر و ادارت استعدادهای درخشان دانشگاه‌های استان تهران برگزار شد.

نشست هم‌اندیشی در خصوص اجرای طرح توسعۀ فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی 1402-1401 (طرح شهید وزوایی) با حضور دکتر حمید نادران طحان، سرپرست بنیاد نخبگان استان تهران و جمعی از رؤسای دفاتر و ادارت استعدادهای درخشان دانشگاه‌های استان تهران، روز سه‌شنبه 7 تیر 1401 در بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست، معرفی طرح‌ها و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به‌خصوص طرح شهید وزوایی در سال تحصیلی 1402-1401 بود. طی این جلسه، نحوة مؤثر اطلاع‌رسانی فراخوان طرح شهید وزوایی برای دانشجویان مورد تأکید قرار گرفت و مسئولین و کارشناسان حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند. تصمیم بر آن شد تا به‌منظور اطلاع‌رسانی هرچه بهتر طرح مذکور، هر یک از واحدهای دانشگاهی راهکارهای مناسب را برای پوشش حداکثری جامعه مخاطب اتخاذ کنند.

بنیاد ملی نخبگان هر ساله به منظور هدایت هدفمند دانشجویان صاحب استعداد برتر در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های ‌کشور و پشتیبانی از فعالیت‌های نخبگانی آنان، به تعدادی از دانشجویان صاحب استعداد برتر کشور تسهیلاتی را در قالب «طرح شهید وزوایی» اعطا می‌کند. دانشجویان برای بهره‌مندی از این تسهیلات، باید مشغول به تحصیل در یکی از دوره‌های «کارشناسی»، «کارشناسی ارشد»، «دکتری تخصصی» یا «دکتری حرفه‌‌ای» باشند و علاوه بر کسب حداقل امتیاز از فعالیت‌های نخبگانی، در مقایسه با سایر متقاضیان، امتیاز بالاتری را به دست آورند.

متقاضیان بهره‌مندی از طرح شهید وزوایی در سال تحصیلی 1402-1401، حداکثر تا پایان روز چهارشنبه 29/4/1401 فرصت دارند گزینه «درخواست بررسی پرونده برای بهره‌مندی از پشتیبانی‌های دانشجویی» را از بخش «ثبت درخواست‌ها» در سامانه سینا به نشانی http://sina.bmn.ir انتخاب کنند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 159875

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید