جمعه 8 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

صفحه ی اصلی>استارتاپ خلاق>فضای سبز شهری>معرفی

امروز مفهوم شهرها بدون فضای سبز مؤثر در اشکال گوناگون آن دیگر قابل تصور نیست. پیامدهای توسعه شهری و پیچیدگی‌های معضلات زیست محیطی آنها موجودیت فضای سبز و گسترش آن را برای همیشه اجتناب ‌ناپذیر کرده‌اند. این فضاها هم از دیدگاه تأمین نیاز‌های زیست محیطی شهرنشینان و هم از نظر تأمین فضاهای فراغتی و بستر ارتباط و تعامل اجتماعی آن جایگاهی در خور اهمیت دارد. لذا با توجه به اهمیت موضوع بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران، در نظر دارد استارتاپ ((فضای سبز شهری)) را برای مستعدین نخبگان تحت پوشش خود، برگزار نماید.

از اهداف مهم این رویداد استارتاپی، تقویت اکوسیستم استارتاپی کشور درحوزه فضای سبز شهری، ایجاد فضای تبادل نظر و گفتگو، بسترسازی جهت ایجاد ارتباط سازنده میان صاحبان ایده، فعالان حوزه استارتاپ و صندوق‌های سرمایه‌گذاری و در نهایت به اشتراک‌گذاری دانش و تجربه نوآورانه است که در قالب فعالیت‌های زیر گنجانده شده است:

  • روش های نوین آبیاری با تاکید بر فضای سبز شهری
  • استفاده از فناوری های نوظهور مانند فناوری نانو در آبیاری فضای شهری
  • بازچرخانی آب، جمع آوری آب های سطحی
  • استفاده از پساب ها در آبیاری شهری،
  • سیستم های پیشرفته آبیاری و آبرسانی (Image Processing )
  • بازسازی و احیاء قنوات
  • گونه های سازگار با پیامدهای تغییر اقلیم در استان تهران

لذا از کلیه دانشجویان و مستعدین علاقه مند دعوت به عمل می آید تا با مطالعه سرفصل های استارتاپ و توانمندی های خود جهت ثبت نام در استارتاپ اقدام نمایند. علاقه‌مندان می‌توانند ابتدا از طریق سامانه هم اندیشان بنیاد نسبت به ثبت نام اقدام نموده و در صورتی که صاحب یکی از توانمندی های (گرافیست، برنامه نویس و یا تسلط بر مدل های کسب و کارهای نوین ) مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند. همچنین در صورتی که صاحب ایده نوآورانه در حوزه فضای سبز شهری هستند فرم مربوطه را تکمیل و به آدرس ایمیل (tehran@bmn.ir) ارسال نمایند.

داوران استارتاپ:

به زودی اعلام خواهند شد.

محل برگزاری استارتاپ:

بنیاد نخبگان استان تهران ساختمان فناوری شهید شوریده دانشگاه صنعتی شریف

زمان  برگزاری :

29 الی 30 آبان ماه 1398

مهلت ثبت نام :

17 آبان ماه 1398

 

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601