جمعه 28 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر از باغ موزه نگارستان بازدید کردند

بازدید نیم روزه از باغ موزه نگارستان با هدف آشنایی مستعدین برتر با بناهای تاریخی و هنری ایران در تاریخ 30 آبان 1398 با حضور جمعی از مستعدین برتر و مشاور رئیس بنیاد نخبگان استان تهران برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ بازدید نیم روزه از باغ موزه نگارستان با هدف آشنایی مستعدین برتر با بناهای تاریخی و هنری ایران در تاریخ 30 آبان 1398 با حضور جمعی از مستعدین برتر و مشاور رئیس بنیاد نخبگان استان تهران برگزارشد.
در ابتدای این بازدید از موزه مکتب کمال الملک که در آن آثار شاگردان کمال الملک از جمله آشتیانی، وزیری، حیدریان، شیخ، یاسمی، محمود اولیا و غیره گرد آمده، بازدید شد. سپس از مجموعه ملک‌الشعرای بهار شامل سردیس برنزی بهار، عکس، اسناد دیجیتال و تعدادی از اسناد و دست‌نوشته‌های ایشان ، مجموعه مجسمه مینیاتورهای مردم‌شناسی جهانگیر ارجمند، دیوارنگاره صف سلام فتح‌علیشاهی، اتاق کاشی های باغ نگارستان، نقاشی های فتح الله عباد، فرش های اهدایی و نقره‌های قلم‌زنی اهدایی مهندس غلامعلی ملول بازدید شد.
بازدید از تالار منیر فرمانفرمائیان آخرین بخش این بازدید بود. خانم فرمانفرمائیان تنها هنرمندی است که در ۴۰ سال اخیر از ترکیب آینه‌کاری، اشکال هندسی، نقش‌مایه‌ها و نقاشی پشت شیشه استفاده کرده تا آثار مدرن خود را خلق کند. این بازدید در ساعت 12 در محل بنیاد نخبگان استان تهران به پایان رسید.

تاریخ انتشار : 1398/09/02
کد : 10122
تعداد بازدید: 410

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601