دوشنبه 5 اسفند 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حضور استاد دکتر شکوه نوابی‌نژاد
نشست نظام مشاوره ازدواج بهنگام و خانواده کارآمد

نشست نظام مشاوره "ازدواج بهنگام و خانواده کارآمد" با حضور استاد دکتر شکوه نوابی‌نژاد در مرکز مشاوره شکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست نظام مشاوره "ازدواج بهنگام و خانواده کارآمد" با حضور استاد دکتر شکوه نوابی‌نژاد و جمعی از مستعدین برتر در تاریخ 26 دی‌ماه 1398 در مرکز مشاوره شکوه برگزار شد.
در ابتدای این نشست، دکتر نوابی‌نژاد، ازدواج را مهمترین تصمیم در زندگی معرفی کرد و گفت: ما در زندگی، خانواده‌ای که بدنیا می‌آییم را انتخاب نمی‌کنیم و لیکن می‌توانیم در ساخت زندگی و خانواده آینده خود تصمیم‌گیری کنیم. وی ازدواج موفق را کلید تشکیل خانواده مستحکم و شاد دانست که در سایه آن به فرموده قرآن کریم، سلامت روان و آرامش ایجاد می‌شود.
دکتر نوابی‌نژاد، توجه به تعهد در مثلث عشق (اشتیاق، سلامت و تعهد) را بسیار مهم و متاسفانه مغفول عنوان کرد و گفت: تعهد بر مبنای شناخت منجر به پایبندی به تداوم و استحکام خانواده خواهد شد.
وی تفاوت خانواده‌های کارآمد و ناکارآمد را در اشتباهات رایج "امید به تغییر طرف مقابل پس از ازدواج" و نیز "استفاده از الگوهای غلط" دانست که در زندگی امروزه کاربردی ندارد. همچنین ارتباط موثر بین زوجین، مشخص بودن مرزها و نقش‌های اعضای خانواده، توانایی مواجهه در شرایط بحرانی و انعطاف‌پذیری را از جمله ویژگی‌های خانواده کارآمد برشمرد؛ و با اشاره به 17 طرح‌واره شخصیتی در خانواده، مراجعه به مشاوره (پیش از ازدواج، حین ازدواج و پس از ازدواج و شروع زندگی مشترک) را در تصمیم‌گیری صحیح و برنامه‌ریزی ازدواج و زندگی موفق بسیار راهگشا دانست.
در ادامه این نشست، هریک از شرکت‌کنندگان مسائل مبتلابه را مطرح و از مشاوره دکتر نوابی‌نژاد بهره‌بردند.
نکوداشت دکتر شکوه نوابی‌نژاد (مادر مشاوره ایران) در تاریخ 12 اسفندماه 1398 توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌گردد (برای ثبت‌نام حضور در مراسم نکوداشت کلیک کنید).

تاریخ انتشار : 1398/10/29
کد : 10142
تعداد بازدید: 139

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601