سه شنبه 19 فروردین 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
نکوداشت مقام علمی و فرهنگی دکتر شکوه نوابی‌نژاد

بنیاد نخبگان استان تهران نکوداشت مقام علمی و فرهنگی دکتر شکوه نوابی‌نژاد را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران، این بنیاد در راستای تقدیر از مقام و جایگاه رفیع مفاخر علمی- فرهنگی و همچنین شناخت بیشتر اجتماع نخبگانی با ثروت‌های ملی و الگوپذیری از آنان، رویداد فرهنگی «نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد دکتر شکوه نوابی‌نژاد» از چهره‌های برجسته علمی کشور را در تاریخ دوشنبه 12 اسفند 98 برگزار می‌کند.
دکتر شکوه نوابی‌نژاد در شهریور سال 1315شمسی در تهران متولد شد و پس از طی تحصیلات مقدماتی و اخذ دیپلم در 2 رشته ادبی و تجربی، در رشته زبان‌انگلیسی در مقطع کارشناسی تحصیل کرد. سپس در دانشگاه آمریکایی بیروت در لبنان به رشته مشاوره و راهنمایی تغییر رشته داد. وی در سال 1346به ایران بازگشت. در ایران با کمک استاد خویش، رشته مشاوره و راهنمایی را در 2 مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد برای نخستین بار در دانشگاه تربیت‌معلم (خوارزمی) تاسیس کرد.
در سال 1353، زمانی که عضو هیات‌علمی دانشگاه تربیت‌معلم (خوارزمی) بود برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته راهنمایی و مشاوره به آمریکا رفت و بعد از 3 سال در رشته روان‌شناسی مشاوره از دانشگاه ایالتی نبراسکا دکترا گرفت و به ایران بازگشت و به عنوان مدیرگروه مشاوره و راهنمایی در دانشگاه خوارزمی مشغول به کار شد.
با پیروزی انقلاب اسلامی و سپس انقلاب فرهنگی، چندسالی ضمن تحقیق، تالیف و ترجمه، به همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون اصلاح و تربیت، صدای جمهوری‌اسلامی‌ایران و نیز انجمaن اولیاء و مربیان پرداخت. در کانون پرورش فکری کودکان به تربیت مربیان کانون، ارزیابی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و نیز مشاوره مشغول بود. در کانون اصلاح تربیت به مشاوره با بزه‌کاران جوان و حضور در دادگاه‌های کودکان که در کانون تشکیل می‌شد جهت تحلیل وضعیت روانی کودکان و نیز انجام تحقیقات در زمینه علل و عوامل گرایش به بزه‌کاری می‌پرداخت. در سازمان اولیا و مربیان نیز به تربیت مدرس آموزش خانواده و مشاوره و تالیف کتاب برای اولیا و مربیان اشتغال داشت.
دکتر نوابی‌نژاد دارای 52 سال سابقه و تجربه کار در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فعالیت‌های کلینیکی (خانواده درمانی) و از پیشکسوتان و بنیان‌گذاران رشته مشاوره در ایران و مشهور به "بانوی مشاوره ایران" است. وی علاوه بر گذارندن دوره دکتری در رشته مشاوره دارای دیپلم تخصصی خانواده‌درمانی از دانشگاه بال‌استیت آمریکا است.
کلیه مستعدین برتر علاقمند به حضور در این نکوداشت، می‌توانند ضمن مراجعه به سامانه ثبت‌نام رویدادهای فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران به نشانی http://visitfarhangi.bmn.ir نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت نام جهت شرکت در این رویداد فرهنگی اقدام کنند.
مراسم «نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد دکتر شکوه نوابی‌نژاد» در تاریخ 12 اسفند 98 به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1398/11/08
کد : 10148
تعداد بازدید: 206

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601