به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه تجاری سازی شرکت کردند

مستعدین برتر طرح شهید احمدی روشن در کارگاه تجاری‌سازی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛کارگاه تجاری‌سازی با حضور دکتر رضا زعفریان و جمعی از مستعدین برتر طرح شهید احمدی‌روشن برگزار شد. این کارگاه در تاریخ 28و 29 بهمن 98 برگزار شد.
در اولین روز برگزاری این کارگاه ضمن بیان مقدمه‌ای از کسب و کار و کارآفرینی مدل‌های شخصیتی فروشندگان و تولیدکنندگان مورد بحث قرار گرفت. در ادامه در رابطه با محصولات مختلف و سطح فناورانه محصولات High-tech و نحوه ارائه آن در بازار نمونه‌هایی بیان شد و نحوه ورود هریک از این محصولات در بازار مورد بررسی قرار گرفت. در این بخش، شرکت‌کنندگان پس از یادگیری اصول اولیه تیم‌سازی و مدل‌سازی کسب و کار، با اصول تجاری‌سازی کسب و کار آشنا شدند. همچنین روش‌های توسعه بازار و ایجاد تمایز در محصول و بازار در کنار روش‌های کسب درآمد و چگونگی توسعه روش‌های درآمدی مورد بررسی قرار گرفت و به مواردی همچون اصول فرانچایزینگ، Joint Venture و ... اشاره شد.
در روز دوم برگزاری کارگاه، بوم یا "مدل کسب و کار" ارائه و از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا تیم‌های 3-4 نفره را تشکیل دهند و به انتخاب خود یک ایده یا محصول را مدل‌سازی کنند. سپس بخش‌های مختلف بوم کسب و کار به حاضرین آموزش داده شد. بخش‌های بوم عبارتند از شناسایی مسئله، راه‌حل‌ها، ارزش پیشنهادی محصول، مشتریان محصول و ... است. در پایان این بخش از تیم‌ها خواسته شد تا بوم ها را با توجه به ایده و محصول خود، تکمیل کنند. در پایان هر یک از تیم‌ها بوم تجاری‌سازی کسب و کار خود را طراحی و ارائه کردند.
کارگاه آموزشی تجاری‌سازی در روز 2شنبه 28بهمن و 3شنبه 29 بهمن در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد. مدرس این کارگاه دکتر رضا زعفریان متخصص حوزه کارآفرینی و عضو هیات علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران است.

تاریخ انتشار : 1398/12/04
کد : 10160
تعداد بازدید: 796