به همت بنیاد نخبگان استان تهران
نشست معارفه بنیاد نخبگان استان تهران ویژه مستعدان برتر نوورود

نشست معارفه بنیاد نخبگان استان تهران ویژه مستعدان برتر نوورود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست معارفه این بنیاد در تاریخ 1 اسفند ماه 1398 با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر محمدعلی کوچک‌زاده، رئیس بنیاد نخبگان استان تهران؛ دکتر سالاریه؛ معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان؛ پرویز کرمی، رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ مهندس منشی‌پور، مدیر عامل تپسی و دکتر اسرافیلی، مدیر عامل گروه صنعتی رادیس و رتبه‌های برتر آزمون سراسری و دارندگان مدال المپیادهای علمی سال 1398 برگزار شد.
در ابتدای این نشست، دکتر کوچک‌زاده ضمن خیرمقدم و تبریک به مستعدان نوورود، ارائه تسهیلات و حمایت‌های مادی و معنوی به برگزیدگان آزمون سراسری و مدال‌آوران المپیادهای علمی را از جمله رسالت‌های وجودی بنیاد نخبگان استان تهران برشمرد. دکتر سالاریه نیز با معرفی معاونت آینده‌سازان، به ساختار سازمانی بنیاد ملی نخبگان اشاره و ظرفیت‌های حمایتی این معاونت از مستعدان نوورود را توضیح داد.
در ادامه نشست، دکتر ستاری در این نشست با اشاره به لزوم حرکت به سمت توسعۀ فردی و اجتماعی، مستعدبرتر شدن را اتفاق بزرگی برای افراد دانست چراکه سبب دیدن شدن فرد می‌شود و این موضوع ابتدای مسیر توسعه و پیشرفت است.
رییس بنیاد ملی نخبگان ضمن بیان این موضوع که بنیاد ملی نخبگان یک مؤسسه رفاهی نیست؛ بنیاد ملی نخبگان را بخشی از اکوسیستم اقتصاد دانش‌بنیان دانست و اشاره کرد این اکوسیستم جای افرادی است که سرمایه‌هایشان به جای جیب، در مغزشان است. وی با اشاره به اینکه مردم باید اثر دانش را در زندگی خود احساس کنند، خدمت به جامعه را وظیفه و رسالت اجتماع نخبگانی دانست.
معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور اشاره کرد که بنیاد ملی نخبگان تلاش می‌کند مستعدبرتر برای حضور در اکوسیستم دانش‌بنیان توانمند شود تا بتواند به قدرتی برسد که علاوه بر رشد فردی، محیط پیرامون خود را نیز دستخوش تغییرات مثبت کرده و بر زندگی اجتماعی جامعه بومی اثرگذاری مثبت داشته باشد.

نشست معارفه بنیاد نخبگان استان تهران ویژه مستعدان برتر نوورود در تاریخ 1 اسفند 1398 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1398/12/04
کد : 10161
تعداد بازدید: 702