یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه تجاری‌سازی شرکت کردند.

مستعدین برتر طرح شهید احمدی روشن در کارگاه تجاری‌سازی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی «تجاری سازی» با حضور دکتر رضا زعفریان و رویا ضیائی و جمعی از مستعدین برتر برگزار شد. این کارگاه در تاریخ پنجشنبه 18 مهر 98 در ساختمان شهید شوریده تشکیل شد.
در بخش اول کارگاه مقدمه‌ای از کسب و کار و کارآفرینی ارائه شد و همچنین مدل‌های شخصیتی فروشندگان و تولیدکنندگان مورد بحث قرار گرفت. در ادامه در رابطه با محصولات مختلف و سطح فناورانه محصولات High-tech و نحوه ارائه آن در بازار نمونه‌هایی بیان شد و نحوه ورود هریک از این محصولات در بازار مورد بررسی قرار گرفت.
در بخش دوم، بوم یا "مدل کسب و کار" ارائه و از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا تیم‌های 3-4 نفره را تشکیل دهند و به انتخاب خود یک ایده یا محصول را مدل‌سازی کنند. سپس بخش‌های مختلف بوم کسب و کار به حاضرین آموزش داده شد. بخش‌های بوم عبارتند از شناسایی مسئله، راه‌حل‌ها، ارزش پیشنهادی محصول، مشتریان محصول و ... است. در پایان این بخش از تیم‌ها خواسته شد تا بوم ها را با توجه به ایده و محصول خود، تکمیل کنند.
در بخش سوم "بوم تجاری سازی کسب و کار" طراحی و ارائه شد. در این بخش، شرکت‌کنندگان پس از یادگیری اصول اولیه تیم‌سازی و مدل‌سازی کسب و کار، با اصول تجاری‌سازی کسب و کار آشنا شدند. همچنین روش‌های توسعه بازار و ایجاد تمایز در محصول و بازار در کنار روش‌های کسب درآمد و چگونگی توسعه روش‌های درآمدی مورد بررسی قرار گرفت و به مواردی همچون اصول فرانچایزینگ، Joint Venture و ... اشاره شد.
در نهایت خروجی این کارگاه، دو بوم برای هریک از تیم‌ها بود که برای محصولات متفاوت تکمیل شد و برای بهبود و به روز‌رسانی آنها بنا شد تا تیم ها با یکدیگر در ارتباط بوده و به تکمیل و اصلاح آن بپردازند تا در جلسه‌ای با حضور سرمایه‌گذاران به ارائه ایده‌های خود بپردازند.
این کارگاه پنجشنبه 18 مهر در ساختمان شهید شوریده برگزار شد. دکتر رضا زعفریان متخصص حوزه کارآفرینی و عضو هیات علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران است.

تاریخ انتشار : 1398/07/22
کد : 111
تعداد بازدید: 566

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601