چهارشنبه 7 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
نشست نخبگانی عالم آل محمد (ص) برگزار شد.

به مناسبت دهه کرامت نشست نخبگانی عالم آل محمد (ص) در بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست نخبگانی عالم آل محمد (ص) در روز یکشنبه 31 تیرماه 1397 با حضور دکتر زراسوندی رئیس محترم بنیاد نخبگان استان تهران، آقای جانه رئیس نمایندگی آستان قدس رضوی در منطقه 6 تهران، حجت‌الاسلام هاشمی مسئول آموزش آستان قدس رضوی در تهران، آقای رحیمی مدیر مرکز هدایت و حمایت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ، دکتر خلیل بسطامی رئیس خانه نخبگان علمی بسیج تهران، تعدادی از خدام حرم رضوی و جمعی از مستعدین در بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.
در این نشست پس از تلاوتی چند از آیات قرآن مجید و نیز صلوات خاصه امام رضا (ع)، دکتر زراسوندی ضمن تبریک دهه کرامت، توضیحاتی پیرامون شرح وظایف بنیاد ملی نخبگان و ساختار و رسالت‌های آن ارائه نمودند.
سپس، آقای جانه با تبریک فرارسیدن دهه کرامت، به بیان ویژگی‌های شخصیتی، منش و جایگاه علمی امام رضا (علیه السلام) پرداختند و در ادامه شرایط عضویت مستعدین برتر بعنوان خادم‌یاران حرم رضوی و کانون‌های فعالیت نمایندگی‌های آستان قدس رضوی در کل کشور را توضیح دادند. ایشان افزودند شرایط خادم‌یاری صرفا ارائه خدمت در حرم امام رضا (ع) نیست و مستعدین برتر می‌توانند با توجه به توانمندی‌های خود در زمینه های اطعام، بهداشت و درمان، آموزش و... در شهر خود به مردم در قالب خادم امام رضا خدمت نمایند.
در ادامه نشست، حجت‌الاسلام هاشمی به توضیحاتی در خصوص دوره امامت امام رضا (علیه السلام) و شرایط حکومت و جامعه آن دوره پرداختند و افزودند امام رضا یک نخبه علمی بود. البته تا زمانی که در مدینه حضور داشتند بستر مناسب برای نود اجتماعی علم ایشان و نیز مناظرات علمی فراهم نبود ولیکن بدلیل محیط علمی ایران و حضور اکثر دانشمندان آن زمان در کشور، شرایط مناسب برای فعالیت‌های علمی و بهره‌مندی جامعه از علم ثامن الحجج و برگزاری مناظره‌های علمی فراهم گردید که این امر موجب محبوبیت بیش از پیش امام شد.
پرسش و پاسخ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، مسئولین آستان قدس رضوی و خادمیاران با مستعدین برتر بخش دیگری از نشست نخبگانی عالم آل محمد (ص) بود. در پایان نیز به قید قرعه اسامی ده نفر از مستعدین برتر شرکت‌کننده در نشست برای تشرف به مشهد مقدس در قالب خادم‌یاری همراه با کاروان‌های اعزامی از سوی آستان قدس رضوی اعلام گردید.
نشست نخبگانی در تاریخ 31 تیرماه با همکاری نمایندگی آستان قدس رضوی در تهران، بسیج علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ و خانه نخبگان علمی بسیج تهران توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1397/05/02
کد : 138
تعداد بازدید: 479

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411