چهارشنبه 7 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
نشست معرفی رشته گروه‌های تحصیلی ویژه دانش آموزان مستعد برتر برگزار شد.

نشست  معرفی رشته گروه‌های تحصیلی ویژه دانش آموزان  مستعد برتر در بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست معرفی رشته گروه‌های تحصیلی ویژه دانش آموزان مستعد در روز شنبه 6 مرداد 1397 با حضور دکتر رضا تقی پور عضو شورای عالی فضای مجازی، مهدی حسن زاده رتبه برتر آزمون سراسری 95، رسول محمد قلی برگزیده المپیاد علمی دانش آموزی سال 1374، مشاور رئیس بنیاد نخبگان استان تهران و جمعی از دانش‌آموزان مستعد برتر برگزار شد.
در این نشست پس از تلاوتی چند از آیات قرآن مجید، آقای رفیعی نماینده بسیج علمی تهران بزرگ، توضیحاتی درباره اهداف نشست ارائه داد. سپس، حسن زاده با تبریک به دانش آموزان مستعد به‌جهت پشت سر گذاشتن آزمون سراسری در خصوص فضای دانشگاه و انتخاب رشته تحصیلی صحبت کرد. وی در خصوص محیط دانشگاه و تفاوت آن با محیط دبیرستان و همینطور در زمینه انتخاب رشته و ملاک‌های لازم برای انتخاب رشته صحیح و اهمیت توجه به انتخاب دانشگاه صحبت کرد.
در ادامه نشست، رسول محمد قلی در خصوص مبحث خودشناسی و اهمیت آن در انتخاب رشته تحصیلی توضیحاتی ارائه داد. وی توجه به دو محور خودشناسی و رشته‌شناسی را اساس انتخاب درست رشته برای ادامه تحصیل معرفی کرد و با استناد به تیپ‌های شخصیتی تست هالند به معرفی مشاغل متناسب با خلق‌و خوی افراد پرداخت. همچنین درنظرگرفتن ملاحظات بازار کار و نیز اولویت‌های تحصیلی و شغلی بر اساس مزیت‌های نسبی کشور را بسیار اهمیت دانست.
سخنران پایانی این نشست دکتر رضا تقی‌پور با محوریت اقتدار کشور مبتنی بر اقتدار علمی بود. وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در تبیین جایگاه علم در پیشبرد جهان اسلام، فضای سایبر را بعنوان یک حوزه جدید و مهم قدرت دانست. همچنین فناوری هوش مصنوعی را بواسطه ظرفیت تکنولوژیکی آن در بحث امنیت ملی یکی از حوزه‌های شغلی و علمی با پتانسیل بالا در کشور معرفی کرد.
این نشست با همکاری بسیج علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ، قرارگاه شهید آقاسی‌زاده و کانون دانش‌پژوهان نخبه با محوریت معرفی رشته‌گروه‌های تحصیلی ویژه دانش‌آموزان مستعد برتر پایه سوم متوسطه دوم برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1397/05/09
کد : 143
تعداد بازدید: 329

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411