دوشنبه 6 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
بازدید از دبیرستان ماندگار البرز ویژه مستعدین برتر برگزار می‌شود

بنیاد نخبگان استان تهران بازدید از دبیرستان ماندگار البرز را در راستای نکوداشت دکتر مجتهدی گیلانی برگزار می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد با تأکید بر اجرای بازدیدهای تخصصی و فرهنگی و در راستای نکوداشت دکتر مجتهدی گیلانی اقدام به برگزاری بازدید از دبیرستان ماندگار البرز در تاریخ 2 مهرماه ویژه مستعدین برتر نموده است.
دبیرستان البرز: دبیرستان البرز یکی از مراکز آموزشی معتبر و قدیمی شهر تهران است. این دبیرستان که از نخستین نمادهای آموزشی در ایران است در شمال‌غربی چهارراه کالج، کوچه البرز قرار دارد. دبیرستان البرز بعد از دارالفنون به عنوان یکی از نهادهای آموزشی پرافتخار مطرح است. این دبیرستان به خاطر نمای رشته کوه البرز در پس، البرز نام گرفته است.
در سال ۱۳۲۳ خورشیدی دکتر محمدعلی مجتهدی‌گیلانی، استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران و بنیان‌گذار دانشگاه صنعتی شریف به مدیریت دبیرستان البرز منصوب شد. در مدت ۳۴ سال مدیریت او دبیرستان البرز شاهد درخشان‌ترین دوران حیات خود بود. دبیرستان البرز نخستین مرکزی بود که از میان دانش‌آموزان با استعداد شهرستان‌ا، دانش‌آموز می‌پذیرفت. دبیرستان البرز، در این دوره به جایی رسید که نفرات اول کنکور در اغلب دانشکده‌های دانشگاه‌های ایرانی طی سالیان متمادی از دبیرستان البرز بودند. سطح آموزش در این دوره به‌تدریج به حدی رسید که در دوره کوتاهی، دانشگاه صنعتی اصفهان با انجام مصاحبه و بدون شرکت در کنکور سراسری از میان فارغ‌التحصیلان البرز اقدام به پذیرش دانشجو می‌کرد.
مستعدین برتر می‌توانند جهت ثبت نام تا تاریخ 25 شهریور با مراجعه به سامانه ( کلیک کنید) برای شرکت در این بازدید ثبت‌نام نمایند.
لازم به ذکر است نکوداشت دکتر مجتهدی گیلانی در تاریخ 11 مهرماه توسط بنیاد نخبگان استان تهران و با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران، جامعه فارغ‌التحصیلان دبیرستان البرز، بنیاد دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی و انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌گردد. جهت ثبت نام شرکت در این نکوداشت کلیک کنید.

تاریخ انتشار : 1397/06/18
کد : 159
تعداد بازدید: 446

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411