یکشنبه 5 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
همکاری مستعدین برتر با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران

همکاری مستعدین برتر با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در دو محور راهکارهای عملیاتی و موثر کاهش هزینه های دولت و راهکارهای افزایش درآمد با تکیه بر کاهش فرار مالیاتی

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد مستعدین برتر را به همکاری با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران دعوت می‌نماید.
مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص بهره گیری از نظرات مستدل و علمی خبرگان در پاسخ به چالش‌های مهم و پیچیده کشور، با هدف بهره‌مندی سازمان برنامه و بودجه از دیدگاه صاحب‌نظران خبره در خصوص مسائل کلان کشور، قصد دارد با ایجاد شبکه‌ای پویا از خبرگان و نقش‌آفرینی آنها زمینه لازم را برای انعکاس موضوعات مدنظر خبرگان منطقه‌ای و ملی در تصمیم‌سازی‌های کلان کشور در جهت ایجاد فضای هم‌افزایی میان خبرگان و سازمان برنامه و بودجه کشور، فراهم آورد.
در این فرآیند پیش بینی شده است از پیشنهادات برتر که منجر به پیش نویس لوایح یا مصوبه دولت شده و یا امکان اصلاح فرایندها و بهبود روش‌ها را فراهم سازند و یا در قالب مطالعات امکان انتشار در نشریات علمی- پژوهشی و علمی ترویجی را داشته باشند، حمایت‌های مادی و معنوی گردد. این حمایت‌ها در قالب اولویت در برخورداری از فرصت‌های آموزشی، مطالعاتی، برخورداری از پاداش‌های نقدی و مشارکت در تدوین بسته‌های سیاسی قابل تعریف می‌باشند.
بر این اساس در مرحله اول فراخوان دو محور:
1- راهکارهای عملیاتی و موثر کاهش هزینه‌های دولت
2- راهکارهای افزایش درآمد با تکیه بر کاهش فرار و اجتناب مالیاتی یا شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی
در دستور کار قرار گرفته و مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام پذیرفته، در نشست هم‌اندیشی مرتبط با این موضوعات در مهرماه 1397 در محل سازمان برنامه و بودجه کشور مورد بحث و بررسی نهایی قرار خواهد گرفت.
مستعدین برتر رشته‌های تخصصی مرتبط (بویژه مدیریت مالی و اقتصاد) می‌توانند با توجه به ماهیت طرح مورد نظر، پروپوزال پیشنهادی خود در موضوعات فوق را حداکثر تا تاریخ 30 شهریور 1397 در سامانه هم‌اندیشان درج نمایند.

تاریخ انتشار : 1397/06/21
کد : 163
تعداد بازدید: 562

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411