دوشنبه 6 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه مدیریت فرآیندهای کسب و کار شرکت کردند.

کارگاه مدیریت فرآیندهای کسب و کار با حضور جمعی از مستعدین برتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی «مدیریت فرآیندهای کسب و کار» با حضوردکتر ابوالقاسم یوسفی بابادیو جمعی از مستعدین برتر برگزار شد. این کارگاه در تاریخ پنج ‌شنبه 22و جمعه23 شهریورماه 97 در محل بنیاد نخبگان استان تهران تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، یوسفی توضیحاتی در خصوص مدیریت فرآیند کسب و کار و تحولات آن ارائه داد و افزود امروزه استانداردها و ابزارهای نرم‌افزاری مختلفی ایجاد شده تا بتوان فرآیندهای سازمان را به سادگی مدل‌سازی کرد و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. از جمله این ابزارها می¬توان به مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) اشاره کرد. به گفته یوسفی، طبق یک تعریف کلی، مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) مدیریت کلان عملکرد سازمان از طریق فرآیندها می¬باشد.
در این دوره شرکت‌کنندگان با نحوه مدیریت فرآیند و بهبود سیستم¬ها و روش¬ها آشنا شده و مفاهیم مرتبط با مدیریت فرآیندهای کسب و کار و مدل‌سازی فرآیندهای کسب وکار را به منظور درک بهتر مورد بحث قرار دادند.
مدرس کارگاه با ارائه شمای کلی چرخه مدیریت فرآیند به تشریح اجزای آن شامل شناسایی، اکتشاف، آنالیز، بازطراحی، پیاده‎سازی و مونیتورینگ و کنترل فرآیند پرداخت. همچنین با ارائه فرم‌های نمونه در هر مرحله این چرخه، نحوه کدگذاری رخدادها، فعالیت‌ها و نحوه ورود و خروج به فرآیند و گردش کار مدیریت فرآیند را توضیح داد. یوسفی با بیان اینکه تحلیل و آسیب‌شناسی فرآیندهای کسب و کار ترکیبی از علم و هنر است به معرفی روش‌های تحلیلی شامل تحلیل مالی و هزینه‌ای، تحلیل جریان گردش کار، تحلیل صف و تحلیل شبیه‌سازی در این حوزه پرداخت.
وی بهبود فرآیندهای کسب و کار را در ارتباط با مشتری، رفتار فرآیندها، ساختار سازمانی، جمعیت سازمانی، اطلاعات، تکنولوژی و طرح جا و مکان عنوان کرد. همچنین مهمترین اصل در BPM را ایجاد فرهنگ سازمانی بهبود و پذیرش مدیریت تغییرات دانست.
آموزش نرم‌افزارهای مرتبط با مدیریت فرآیند کسب و کار جهت نوتاسیون مدلسازی BPMN II شامل نرم‌افزار Visual Paradigmو Bizagi Modelerبخش پایانی کارگاه در روز دوم بود.
کارگاه مدیریت فرآیند کسب و کار در روز پنج شنبه و جمعه ،22 و 23شهریوررماه 97 در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1397/06/25
کد : 164
تعداد بازدید: 403

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411