یکشنبه 5 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
رویداد الگوساز بازدید از دبیرستان ماندگار البرز

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران رویداد الگوساز بازدید از دبیرستان ماندگار البرز  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد در راستای الگوسازی از نخبگان، بازدید فرهنگی از دبیرستان ماندگار البرز را در تاریخ 2 مهر ماه 1397 برگزار نمود.
در ابتدای این بازدید ضمن معرفی تاریخچه‌ای از تاسیس و تحولات مدیریت آموزشی دبیرستان البرز توسط استاد پیشکسوت آقای کائینی، بخش‌های مختلف دبیرستان شامل ساختمان تاریخی که بعنوان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است، سالن دکتر جردن، فضای ورزشی و آموزشی، محوطه ساختمان مسکونی مدیران دبیرستان در زمان ابتدایی تاسیس، سرداب و دیگر بخش‌های دبیرستان توسط مستعدین برتر مورد بازدید قرار گرفت. همچنین مدیریت دبیرستان آقای محمدی، ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان به بیان شرایط تحصیل در دبیرستان ماندگار البرز، جایگاه علمی و فرهنگی مدرسه، تعداد دانش‌آموزان و افتخارات کسب شده طی سالیان متمادی فعالیت آن پرداخت. همچنین معرفی مدیران مجموعه و بیان خاطراتی از سلوک اخلاقی و نکات برجسته در نحوه مدیریت آموزشی دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی در طول 37 سال مدیریت دبیرستان در خلال بازدید بخش دیگری از این رویداد الگوساز و فرهنگی بود.
دبیرستان البرز یکی از مراکز آموزشی معتبر و قدیمی شهر تهران است. این دبیرستان که از نخستین نمادهای آموزشی در ایران است در شمال‌غربی چهارراه کالج، کوچه البرز قرار دارد. دبیرستان البرز بعد از دارالفنون به عنوان یکی از نهادهای آموزشی پرافتخار مطرح است. در سال ۱۳۲۳ خورشیدی دکتر محمدعلی مجتهدی‌گیلانی، استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران و بنیان‌گذار دانشگاه صنعتی شریف به مدیریت دبیرستان البرز منصوب شد. در مدت ۳7 سال مدیریت او دبیرستان البرز شاهد درخشان‌ترین دوران حیات خود بود. دبیرستان البرز نخستین مرکزی بود که از میان دانش‌آموزان با استعداد شهرستان‌ها، دانش‌آموز می‌پذیرفت.
این بازدید در ساعت 17:30 در محل بنیاد نخبگان استان تهران به پایان رسید.

تاریخ انتشار : 1397/07/04
کد : 166
تعداد بازدید: 464

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411