چهارشنبه 7 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
کارگاه چرا تیم ها ناکارامد می شوند؟ برگزار شد

مستعدین برتر در کارگاه "چرا تیم ها ناکارامد می شوند؟" شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی « چرا تیم ها ناکارامد می شوند ؟» با ارئه دکتر مقدر دکتری مدیریت استراتژیک دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. این کارگاه در تاریخ پنج شنبه 3 آبان ماه 97 در ساختمان شهید شوریده با حضور مشمولین طرح شهید احمدی روشن و مستعدین برتر تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، دکتر مقدر توضیحاتی در خصوص تیم و کار تیمی خوب چه ویژگی هایی دارد ارائه دادند و به بیان تفاوت گروه و تیم پرداختند و افزودند در یک تیم همکاری بین اعضا بیشتر بوده و در آن هدف مشترکی وجود دارد. ایشان به لزوم هم افزایی در تیم تاکید داشتند و افزودند زمانی می‌توانیم بگوییم کار جمعی و گروهی به سمت کار تیمی حرکت کرده است که در اثر تعامل اعضای گروه، بدون صرف ورودی بیشتر، خروجی بیشتر از تیم ایجاد شود.
ویژگی‌های اصلی تیم شامل هدف مشترک، نقش‌های به هم وابسته و هم‌افزایی در کار می باشد و هماهنگی اعضا در تیم در پیشبرد هدف مشترک نقش بسیار موثری دارد.
دکتر مقدر پس از ارائه توضیحاتی پیرامون ویژگی‌های کار تیمی به بیان نظریات هرزبرگ (عوامل بهداشتی و انگیزشی)، هکمن (اشتباهات رایج در مورد کار تیمی) در خصوص اینکه چرا تیم ها ناکارامد می‌شوند پرداخت و پنج عامل اصلی ناکارآمدی تیم‌ها را بصورت کمبود: شفافیت، هدایت، توانایی، اعتماد و انگیزش معرفی و با ارایه مثال توضیح دادند.
مدرس این کارگاه کتاب"Why Teams Underperform?" که توسط وی ترجمه شده را بعنوان منبعی مختصر و بسیار مفید که نکات مربوط به کارایی تیم‌ها از حیث وظایف رهبر و اعضای تیم را به خوبی تبیین کرده است جهت آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان با مفاهیم کارگاه معرفی کردند و پس از آن به مذاکره و پرسش و پاسخ با شرکت کنندگان پرداختند و در پایان جمع‌بندی نهایی دوره صورت گرفت و نظرات و پیشنهادات شرکت‌کنندگان ارزیابی گردید.
این کارگاه در روز پنج شنبه، 3 آبان ماه 97 در محل ساختمان شهید شوریده دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1397/08/06
کد : 180
تعداد بازدید: 285

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411