شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
برگزاری کارگاه آموزشی نقش مذاکره در فرایند سیاست گذاری

بنیاد نخبگان استان تهران کارگاه آموزشی نقش مذاکره در فرایند سیاست‌گذاری ویژه مستعدین برتر را برگزار می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد در راستای فصل دوم از چشم انداز و اهداف کلان از سندراهبردی کشور در امور نخبگان و با هدف ارتقای سطح توانمندی مستعدان برتر در مهارت‌های مذاکره اقدام به برگزاری کارگاه نقش مذاکره در فرایند سیاستگذاری نموده است. این کارگاه در تاریخ 14 و 15 آذر ماه برگزار می‌شود.
امروزه درک ناصحیح از فضای مشکلات جامعه مشکلی است که بسیاری از نخبگان جامعه با آن مواجه‌اند. اکثر این افراد چالش‌های موجود در بخش‌های مختلف را پدیده ای صرفا فنی دانسته و راهکار آن را نیز در مطالعات دقیق و عمیق علمی جستجو می‌کنند. اما واقعیت این است که بخش مهمی از پیچیدگی مسائل مختلف مربوط به وجود ذینفعان متعدد با منافع متعارض در یک مساله می‌باشد. هنر مذاکره با ذینفعان و طراحی کردن راهکاری که هم از لحاظ فنی قابل توجیه باشد و هم بتواند ذی‌نفعان آن مساله را مجاب به همکاری نماید مهارتی است که لازمه کار سیاستگذاری در لایه‌های خرد و کلان می‌باشد لذا در این کارگاه به نقش مذاکره در فرایند سیاستگذاری پرداخته می‌شود.
نقطه محوری مدل در نظر گرفته شده در این کارگاه آموزش است و تمامی فرایندهای در نظر گرفته شده در جهت آموزش مهارت‌های مورد نیاز به یک مذاکره‌گر تنظیم شده است و آموزش هر یک از این مهارت‌ها در قالب یک دور شبیه‌سازی مذاکره انجام خواهد شد. برای این کار 3 شبیه سازی مجزا در نظر گرفته شده است. بنا به شرایط هر شبیه سازی، شرکت کنندگان به چند دسته تقسیم شده و هر یک از دسته‌ها به صورت جداگانه فرایند مذاکره را انجام خواهند داد.
مستعدین برتر می‌توانند تا تاریخ 10 آذرماه با مراجعه به سامانه ثبت نام ( کلیک کنید) برای شرکت در این کارگاه اقدام نمایند. به شرکت‌کنندگان در این کارگاه گواهی حضور اعطا می‌شود.

تاریخ انتشار : 1397/09/07
کد : 194
تعداد بازدید: 432

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411