سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
نشست افتتاحیه سومین دوره طرح شهید احمدی روشن با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

نشست افتتاحیه سومین دوره طرح شهید احمدی روشن با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و فاطمه بلوری کاشانی همسر شهید احمدی روشن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست افتتاحیه سومین دوره طرح شهید احمدی روشن با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، فاطمه بلوری کاشانی (همسر شهید احمدی روشن)، معاونان بنیاد ملی نخبگان، جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور، محققان و مستعدان برتر در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در این مراسم، محمود سعادت فومنی؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم بهره‌گیری از سرمایه های انسانی، گفت: زمان یکی از مهمترین سرمایه‌های انسانی است خاصه اینکه این سرمایه برگشت‌ناپذیر است.
وی با اشاره به ضرورت کسب علم و توانایی، افزود: طرح شهید احمدی روشن حدود ۱۰ ماه طول می‌کشد که افراد در این طرح حدود هزار ساعت فعالیت می‌کنند. این زمان، فرصت مغتنمی برای توان افزایی و مهارت آموزی افراد است گرچه می‌تواند نقش مهمی نیز حل مشکلات کشور داشته باشد.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم هدفمندی مستعدان برتر برای حضور و فعالیت در این طرح، ادامه داد: در طرح شهید احمدی روشن حضور در کنار اساتید مجرب و کاربلد کشور که همگی از بهترین‌ها در حوزه عملیاتی و علمی هستند، فرصتی بسیار مناسبی برای مستعدان برتر است.
وی اظهار داشت: تجربه‌اندوزی و حل مشکلات کشور از دیگر نتایج حضور دانشجویان کشور در این طرح است.
دکتر سعادت در ادامه، دانشجویان و مستعدان برتر را امانتی مهم در دست اساتید این طرح دانست و تصریح کرد: مهمترین هدف بنیاد ملی نخبگان تامین نیروی انسانی کشور است. شرکت‌کنندگان در این طرح از بهترین دانشجویان و محققان کشور هستند که باید در طول این طرح و توسط اساتید به توانمندی لازم برای حل مشکلات و مسائل کشور برسند.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: دانشجویان برتر کشور در زمان دفاع مقدس نقش پررنگی در ابعاد نظامی داشتند و پس از آن نیز در بخش‌های سازندگی و توسعه صنعت عملکرد بسیار خوبی داشتند. امروزه نیز رسیدن به توسعه و پیشرفت باید به همت مستعدان برتر و نظام نخبگانی شکل بگیرد.
همچنین در این مراسم، دهقانی فیروزآبادی؛ عضو هیئت علمی دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی شریف و مدیر طرح تحقیقاتی در اولین دوره طرح شهید احمدی روشن پیرامون تجربیات اجرای طرح هسته های نخبگانی توسط بنیاد ملی نخبگان و نتایج حاصل از آن به ایراد سخنرانی پرداخت.
فاطمه بلوری کاشانی؛ همسر شهید احمدی روشن نیز در سخنانی با اشاره ویژگی های اخلاقی و چارچوبهای اعتقادی آن شهید، تعهد و مسئولیت پذیری را یکی از اصول رفتاری شهید احمدی روشن برشمرد.
لازم به ذکر است، در پایان این نشست ارجنامه بنیاد ملی نخبگان به پاس خدمات ارزشمند و ایثار شهید احمدی روشن، توسط قائم مقام بنیاد ملی نخبگان به همسر آن شهید اعطا شد.

تاریخ انتشار : 1397/09/18
کد : 197
تعداد بازدید: 414

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411