جمعه 8 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به‌صورت مجازی برگزار می‌شود:
نشست معرفی «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» صندوق نوآوری و شکوفایی

در راستای زمینه‌سازی برای اثرگذاری استعدادهای برتر، بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، نشست معرفی «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» این صندوق را به‌صورت وبینار در تاریخ 24 آذر 99 برگزار کند.

بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد در راستای ارتباط و همکاری با نهادها و مؤسسات به‌منظور حمایت از استعدادهای برتر و تسهیل فرآیندهای تجاری و غیرتجاری به‌منظور زمینه‌سازی برای اثرگذاری اجتماع نخبگانی، طی تعامل انجام شده با صندوق نوآوری و شکوفایی؛ نشست معرفی «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» این صندوق را به‌صورت وبینار روز دوشنبه مورخ 24 آذر 99 برگزار کند.

کلیه دانشجویان و دانش‌آموختگان مستعدی که به‌نحوی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شده‌اند دانشمشمول و علاقه‌مند به شرکت در این وبینار هستند حداکثر تا پایان روز شنبه مورخ 22 آذر فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه هم‌اندیشان به نشانی http://hamandishan.bmn.ir برای شرکت در این رویداد ثبت‌نام کنند.

میزان «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» صندوق نوآوری و شکوفایی بر اساس طرح پیشنهادی، ظرفیت فنی، بازار، اقتصادی و مالی طرح تعیین می‌شود و سقف آن سه میلیارد ریال (300 میلیون تومان) است. در این نشست مجازی، به ارائه اطلاعات درخصوص این کمک‌هزینه، شرایط و چگونگی بهره‌مندی از آن پرداخته خواهد شد.

یکی از الزامات توسعة کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، انجام فعالیت‌های تحقیقاتی (موسوم به تحقیق و توسعه) با هدف توسعة فناوری است. اما این نوع فعالیت‌ها هزینه‌های چشمگیری دارد و با ریسک‌های مختلفی نیز همراه است. بنابراین در اغلب کشورها، نهادهای دولتی و عمومی، با کمک‌های بلاعوض از این نوع فعالیت‌ها حمایت می‌کنند. از این رو، صندوق نوآوری و شکوفایی نیز با هدف حمایت از فعالیت‌های تحقیق و توسعه و تقویت بنیة توسعة فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان، خدمت جدیدی با عنوان «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» را به شرکت‌های دانش‌بنیان عرضه می‌کند و در قالب این خدمت، بخشی از هزینه فعالیت‌های تحقیق و توسعه را به طور بلاعوض به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا می‌کند.

دانشجویان، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی، پژوهشگران و فناوران مستقل، مخترعان و سایر افراد حقیقی می‌توانند با طی مراحل لازم برای دریافت این کمک‌هزینه اقدام کنند. همچنین امکان معرفی افراد یا تیم‌های تحقیقاتی مستعد (اعم از یک یا چند پژوهشگر، فناور، دانشجو یا عضو هیأت علمی) توسط شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان مجری تحقیق وجود دارد.


تاریخ انتشار : 1399/09/15
کد : 20212
تعداد بازدید: 458

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601