جمعه 8 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به‌صورت مجازی
نشست معرفی «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» با حضور بیش از 400 نفر از مستعدین برگزار شد

بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف زمینه‌سازی برای اثرگذاری استعدادهای برتر، نشست معرفی «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» این صندوق را به‌صورت وبینار در تاریخ 24 آذر 99 برگزار کرد.

در راستای ارتباط و همکاري با نهادها و مؤسسات به‌منظور حمايت از استعدادهاي برتر و تسهيل فرآيندهاي تجاري و غيرتجاري به‌منظور زمینه‌سازی برای اثرگذاری اجتماع نخبگانی، بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی؛ نشست معرفی «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» این صندوق را به‌صورت وبینار روز دوشنبه مورخ 24 آذر 99 از ساعت 15 الی 16:30 برگزار کرد.
در این وبینار که برای حضور در آن بیش از 700 نفر ثبت‌نام و بیش از 400 نفر از مشمولین تسهیلات بنیاد ملی نخبگان حضور داشتند، ابتدا آقای دکتر محمدعلی کوچک‌زاده، رئیس بنیاد نخبگان استان تهران به بیان اهداف برگزاری این نشست مجازی و استقبال خوب متقاضیان و تنوع مقطع و رشته تحصیلی آنان پرداختند.
جناب آقای دکتر سیدمحمد مهدوی، مشاور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و سرکار خانم دکتر هدی مراغه‌ای، کارشناس توسعه اکوسیستم این صندوق، درخصوص «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه»، شرایط و چگونگی بهره‌مندی از آن برای شرکت‌کنندگان در وبینار توضیحات لازم را ارائه کردند. پس از ارائه توضیحات، پرسش و پاسخ میان ایشان و حاضرین شکل گرفت که زمینه آشنایی هرچه بیشتر مستعدین با کمک‌هزینه تحقیق و توسعه و فرآیند بهره‌مندی از آن فراهم شد.
یکی از الزامات توسعة کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، انجام فعالیت‌های تحقیقاتی (موسوم به تحقیق و توسعه) با هدف توسعة فناوری است. اما این نوع فعالیت‌ها هزینه‌های چشمگیری دارد و با ریسک‌های مختلفی نیز همراه است. بنابراین در اغلب کشورها، نهادهای دولتی و عمومی، با کمک‌های بلاعوض از این نوع فعالیت‌ها حمایت می‌کنند. از این رو، صندوق نوآوری و شکوفایی نیز با هدف حمایت از فعالیت‌های تحقیق و توسعه و تقویت بنیة توسعة فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان، خدمت جدیدی با عنوان «کمک‌هزینه تحقیق و توسعه» را تا سقف سه میلیارد ریال (300 میلیون تومان) به شرکت‌های دانش‌بنیان عرضه می‌کند و در قالب این خدمت، بخشی از هزینه فعالیت‌های تحقیق و توسعه را به طور بلاعوض به شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا می‌کند.

تاریخ انتشار : 1399/09/29
کد : 20216
تعداد بازدید: 262

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601