توسط بنیاد نخبگان استان تهران و به‌صورت مجازی
اولین جلسه از کارگاه «عکس و فیلم دیجیتال» ویژة دانشجویان فعال در طرح شهید احمدی روشن برگزار شد

با هدف افزایش مهارت دانشجویان فعال در طرح شهید احمدی روشن در زمینة تهیه عکس و فیلم دیجیتال، اولین جلسه از کارگاه آموزشی «عکس و فیلم دیجیتال» با عنوان «زیبایی‌شناسی عکس و اصلاح آن» در تاریخ 15 فروردین 1400 توسط بنیاد نخبگان استان تهران به‌صورت مجازی برگزار شد.

بنیاد نخبگان استان تهران، جلسة اول «کارگاه آموزشی «عکس و فیلم دیجیتال» را با عنوان «زیبایی‌شناسی عکس و اصلاح آن» ویژة دانشجویان فعال در طرح شهید احمدی روشن برگزار کرد. این جلسه روز یکشنبه 15 فروردین 1400 از ساعت 14 الی 18 به‌صورت مجازی تشکیل شد.
بر اساس اولویت‌بندی زمان ثبت‌نام، مستعدین علاقه‌مند در قالب 3 گروه و طی دو جلسة 4 ساعته در این کارگاه آموزشی حضور خواهند داشت. جلسة دوم با عنوان «تولید فیلم» روز سه‌شنبه مورخ 17 فروردین برای گروه نخست برگزار خواهد شد. برنامه جلسات آموزشی برای گروه‌های ثبت‌نامی به شرح زیر است:

 

زیبایی‌شناسی عکس و اصلاح آن زیبایی‌شناسی عکس و اصلاح آن تولید فیلم
گروه اول یکشنبه 15 فروردین سه‌شنبه 17 فروردین
گروه دوم شنبه 21 فروردین دوشنبه 23 فروردین
گروه سوم یکشنبه 22 فروردین سه‌شنبه 24 فروردین

 

«سرکار خانم الهه شاکری» متخصص رشتة رسانه، مدرس این کارگاه هستند که در جلسه اول پیرامون «ترکیب‌بندی در عکاسی»، «کادرشناسی» و «خلاقیت در عکاسی» به ارائه توضیحات پرداختند. ایشان همچنین از طریق کار با نرم‌افزار فتوشاپ، مباحث را به‌صورت عملی تدریس کردند. در پایان جلسه، با ارائة نمونه آثار دورة قبلی مسابقه عطار، نقاط قوت و ضعف هر عکس برای شرکت‌کنندگان کارگاه تشریح شد.
هدف از برگزاری جلسات کارگاه «عکس و فیلم دیجیتال»، افزایش مهارت دانشجویان مستعد در زمینة تهیه عکس و فیلم دیجیتال است. همچنین از میان این دانشجویان، علاقه‌مندانی که قصد شرکت در مسابقه عکس و فیلم کوتاه «عطار5» را دارند می‌توانند با حضور در جلسات این کارگاه، ضمن ارتقاء کیفیت هنری آثار ارسالی، شانس خود را برای برگزیده شدن در مسابقه «عطار5» افزایش دهند.

تاریخ انتشار : 1400/01/16
کد : 20244
تعداد بازدید: 30