جمعه 28 دی 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اطلاعیه
ابلاغ دستورالعمل جدید اعطای تسهیلات خرید/ ساخت مسکن بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان در راستای اجرای «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی» و «شیوه‌نامه بهره‌مندی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات فرهنگی رفاهی» دستورالعمل جدید اعطای تسهیلات خرید/ ساخت مسکن نخبگان را به شرح زیر ابلاغ نمود.

بنیاد ملی نخبگان در راستای اجرای «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی» و «شیوه‌نامه بهره‌مندی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات فرهنگی رفاهی» دستورالعمل جدید اعطای تسهیلات خرید/ ساخت مسکن نخبگان را به شرح زیر ابلاغ نمود.
دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی که بیش از سه سال از تاریخ دانش‌آموختگی آنان از مؤسسه‌های علمی داخل کشور یا بیش از شش سال از دانش‌آموختگی آنان از مؤسسه‌های علمی خارج از کشور نگذشته باشد؛ درصورت احراز شرایط شیوه نامه می‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند. آیین‌نامه و شیوه نامه مذکور در بخش «تسهیلات و حمایت‌ها» در وبگاه tehran.bmn.ir قابل مشاهده است نمایند.

1. تسهیلات خريد/ ساخت مسکن نخبگان و استعدادهای برتر مشمول تسهیلات در سال 1397 بنا بر مصوبه شورای پول و اعتبار به‌ مبلغ دو ميليارد ریال (200 میلیون تومان) با نرخ سود 18% و بازپرداخت تا حداکثر 20 سال می‌باشد که با معرفی بنیاد توسط بانک‌های عامل به مشمولان پرداخت می‌گردد.


2. منابع و مجوزی برای پرداخت مابه‌التفاوت سود تسهیلات وجود ندارد و متقاضی در صورت قبول شرایط تسهیلات اقدام به درخواست و دریافت تسهیلات نماید.


3. مهلت استفاده ازتسهيلات مسكن براي كليه مشمولاني كه برای دریافت تسهیلات دو میلیارد ریالی به بانك‌هاي عامل معرفي می‌شوند از تاريخ صدور نامه معرفي به بانك به مدت يك سال مي ‌باشد و این مهلت قابل تمديد نخواهد بود.


4. امكان افزايش مبلغ تسهيلات یا تغییر در نامه معرفی براي تمامی افرادي كه برای دریافت تسهیلات یک میلیارد و ششصد میلیون ریالی به بانك‌هاي عامل معرفي شده‌اند، وجود ندارد.


5. در صورتی که اعتبار نامه معرفی متقاضیان به بانک قبل از این بخشنامه منقضی گردد ، معرفی‌نامه فقط برای یک نوبت (به‌مدت شش ماه) تمدید می‌شود و تمدید مجدد آن ممکن نخواهد بود.


6. درخواست تغييرات از جمله تغيير استان و شهر درخواستي و نوع تسهیلات (ساخت/ خريد مسكن) فقط يك بار و قبل از انقضاي زمان اعتبار نامه معرفي اوليه امكان پذير است.


7. مهلت ثبت درخواست دریافت تسهیلات(معرفي به بانك عامل) برای مشمولان حداکثر 3 سال پس از زمان تأیید مشموليت فرد مي‌باشد. برای مشمولان سال‌های 1390 تا 1394 این مهلت تا پایان سال 1398 خواهد بود.


8. با توجه به موارد فوق لازم است متقاضيان استفاده از تسهيلات خريد/ ساخت مسكن قبل از ارائه درخواست، بررسی‌های لازم را انجام داده و ضمن اطلاع کافی از شرایط و جزییات وام در زماني كه شرایط لازم و توان مالي براي تامين مبلغ مازاد بر وام، همچنین پرداخت اقساط را دارند، برای استفاده از تسهيلات اقدام نمایند.

تاریخ انتشار : 1397/09/25
کد : 203
تعداد بازدید: 551

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411