شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه ارتباط اثربخش شرکت کردند.

مستعدین برتر همکار طرح شهید احمدی روشن در کارگاه " ارتباط اثربخش" شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی «ارتباط اثر بخش» با ارائه اکبر مقدر برگزار شد. این کارگاه در صیح پنج شنبه 27 دی ماه 97 در ساختمان شهید شوریده با حضور مشمولین طرح شهید احمدی روشن و مستعدین برتر تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، دکتر مقدر به اهمیت موضوع کارگاه و تاثیر ارتباط‌های موفق در مناسبات افراد اشاره کرد. وی افزود: ارتباط یک فرایند دوطرفه است و موفقیت در آن زمانی حاصل می‌شود که طرف‌های درگیر در ارتباط درک مشابهی از آن داشته باشند. دو نکته اساسی در ارتباط آنست که طرفین؛ پیام، محیط و وضعیت تبادل سبک ارتباطی خود را با ارتباط گیرندگان تطبیق دهند. در این بین گوش دادن فعال، فکر کردن و سپس پاسخ دادن باعث ایجاد ارتباط اثربخش می‌شود.
وی نقش‌ها در فرایند ارتباط را (پذیرش‌گر و شروع‌گر ارتباط) را توضیح و سبک‌های ارتباطی و ویژگی‌های آنها (منطق گرا، عمل‌گرا، تفکرگرا، رابطه‌گرا و ترکیب‌گرا) را شرح داد و در ادامه راه‌های شناسایی هریک از این سبک‌ها را آموزش داد.
دکتر مقدر ترجیحات ادراکی در فرایند ارتباطی (دیداری، شنیداری و حرکتی) را به همراه تمرین‌های تصویری توضیح داد و رویکردهای چهارگانه در ارتباط را بصورت منفعلانه- تهاجمی، مصمم، منفعلانه و تهاجمی به همراه چند کلیپ تشریح کرد.
در ادامه کارگاه اصول شش گانه ارتباط شامل دلیل ارتباط، محیط ارتباط، مشخص کردن خواسته، درک متقابل، گوش دادن فعال و چارچوب زمانی و موانع پنج گانه ارتباط اثربخش شامل موانع سازمانی، فرهنگی، فیزیکی، زبانی و بین فردی و پیامدهای آن آموزش داده شد.

تاریخ انتشار : 1397/10/29
کد : 225
تعداد بازدید: 448

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411