شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در دومین جلسه کارگاه مدل کسب و کار شرکت کردند

مستعدین برتر همکار طرح شهید احمدی روشن در دومین جلسه کارگاه " مدل کسب و کار " شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ دومین جلسه کارگاه آموزشی «مدل کسب و کار» با ارائه مسعود زمانی برگزار شد. این کارگاه در عصر پنج شنبه 27 دی ماه 97 در ساختمان شهید شوریده با حضور مشمولین طرح شهید احمدی روشن و مستعدین برتر تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، مسعود زمانی با اشاره به مباحث جلسه پیشین، کاربرد این کارگاه را در راه‌اندازی کسب و کارهای متنوع توضیح داد. وی در مورد استارتاپ ها توضیح داد و مطالعات شرکت‌کنندگان را در زمینه بوم کسب و کارهای موفق در ایران جهان پرسید. زمانی در ادامه در مورد چرخه عمر کالا و هزینه آن تحت تاثیر چرخه عمرصحبت کرد و روندکاری فروشگاه‌های اینترنتی را توضیح داد. وی افزود: در حوزه‌های بسیار جای کار برای کسب و کارهای نوپا در کشور هنوز وجود دارد. برای مثال حوزه حمل و نقل که در قیمت کالا بسیار تاثیرگذار است و اگر از بار ترکیبی استفاده شود در قیمت حمل صرفه جویی می‌شود ولی در زمینه بارترکیبی هنوز در ایران اقدام جدی صورت نگرفته و می‌تواند زمینه فعالیت استارتاپی در این حوزه باشد.
وی نحوه ارائه خوب در کار تیمی و راه اندازی کسب و کار را تشریح کرد. به گفته وی: برای ارائه اثرگذار ابتدا باید مشکل را به خوبی بیان کرد. همچنین اقدامات دیگران در حوزه کاری خود را باید شرح داد و ابعاد مساله را باید مشخص نمود. سپس راهکار که مزیت رقابتی طرح کسب و کار پیشنهادی است را بعنوان ارزش خلق شده توسط تیم مطرح نمود. وی نکته بسایر مهم در ارائه مدل کسب و کار را ایجاد تیمی منسجم و با تجربه عنوان کرد که در مجموع می‌تواند یک ارائه خوب از کسب و کار را رقم بزند.
ارائه توضیحات تکمیلی در مورد طرح کسب و کار و آینده مشاغل حرفه‌ای با ظهور دیجیتالیسم و روش‌های حفظ کسب و کارهای بزرگ همچون تجربه آمازون پایان بخش این کارگاه بود.

تاریخ انتشار : 1397/10/30
کد : 226
تعداد بازدید: 361

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411