شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه مدیریت مالی و آشنایی با بازار سرمایه شرکت کردند

مستعدین برتر همکار طرح شهید احمدی روشن در کارگاه "مدیریت مالی و آشنایی با بازار سرمایه" شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی «مدیریت مالی و آشنایی با بازار سرمایه» با ارائه دکتر محسن صیقلی و دکتر عباس ترابی برگزار شد. این کارگاه در تاریخ پنج شنبه 18 بهمن ماه 97 در ساختمان شهید شوریده با حضور مشمولین طرح شهید احمدی روشن تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، مدرس به اهمیت موضوع کارگاه پرداخت و مفاهیم مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری را توضیح داد. وی ابتدا ارزش زمانی پول، آگاهی از مبلغ سرمایه گذاري و هزینه قرض گرفتن را شرح داد.
مدرس این کارگاه، اصول اساسی مالی و مفهوم بازده مورد انتظار را توضیح داد و افزود نرخ بازده مورد انتظار از سه جزء تشکیل شده است:1- نرخ بازده بدون ریسک واقعی براي جبران به تعویق انداختن 2- نرخ تورم براي جبران کاهش قدرت خرید 3- مازاد ریسک (که براي جبران پذیرش ریسک می باشد).
وی مراحل فرآیند بودجه بندی سرمایه ای که شامل خلق ایده، بررسی طرح پیشنهادی، میزان تاثیرگذاری بودجه بندی سرمایه ای بر ابعاد شرکت، بررسی تصمیمات گذشته شرکت (صورت مالی) را شرح داد. همچنین به بیان الگوی جریانات نقدی متعارف و غیر متعارف و تحلیل فرآیند بودجه بندی سرمایه‌ای پرداخت و با اشاره به ارزش فعلی NPV (ارزش فعلی کلیه وجوه سرمایه‌گذاري شده - ارزش فعلی جریان هاي نقدي ورودي)، مزایا و معایب آن را شرح داد و گفت: اهداف مدیریت مالی شامل حداکثر ساختن سود، حداکثر ساختن قیمت سهام، حداکثر ساختن ارزش شرکت و حداکثر ساختن ثروت مالکین می‌باشد و ابزارهای مدیران مالی و راه‌های تزریق سود به شرکت را شرح داد.
در ادامه این کارگاه، مدرس با اشاره به انواع بازارهای سرمایه (بازار سهام، بازار طلا، بازار ارز، بازار کالا، اوراق و تسهیلات، مسکن، ارزهای دیجیتال و فارکس) نکات کلیدی توجه به هر بازار و ریسک مترتب بر آن را توضیح داد. همچنین اهمیت توجه به رشد توانمندی‌های مدیریت مالی مستعدین برتر را متذکر شده و مشورت‌هایی در زمینه ورود به بازار سرمایه را به حاضرین در کارگاه ارائه داد.
کارگاه آموزشی «مدیریت مالی و آشنایی با بازار سرمایه» با همکاری گروه مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری شریف برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1397/11/28
کد : 239
تعداد بازدید: 442

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411