شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
نشست هم اندیشی مستعدین برتر دکتری تخصصی و حرفه‌ای با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و رئیس بنیاد نخبگان استان تهران

نشست هم اندیشی مستعدین برتر (دکتری تخصصی و حرفه‌ای) با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و رئیس بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد با هدف رفع موانع فعالیت‌های نخبگانی، بهبود عملکرد و خدمت‌رسانی به اجتماعات نخبگانی، افزایش ظرفیت اجتماع نخبگانی و فرصت‌سازی مناسب بر اساس اصول عدالت وانصاف، اقدام به برگزاری سلسله نشست‌های مستعدین برتر و مسئولین نموده است.
بدین منظور، در راستای بحث و تبادل نظر در قالب راهکارهای پیشنهادی جهت اجرای اثربخش‌تر رویدادهای فرهنگی (موضوعات و محتوای برنامه‌های فرهنگی) و همچنین در راستای پیشبرد اقدامات ملی سند راهبردی کشور در امور نخبگان این نشست با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، رئیس بنیاد نخبگان استان تهران و جمعی از مستعدین برتر در تاریخ سه‌شنبه 30 بهمن‌ماه 1397 برگزار گردید. بخشی از محورهای مورد بحث مستعدین برتر در این نشست به شرح زیر می‌باشد:
- توسعه و تداوم کارگاه‌های آموزشی بویژه در حوزه مسائل مالی، حقوقی و خانواده
- ارائه مشاوره رایگان در حوزه مسائل حقوقی
- برگزاری دوره‌های آموزشی به همراه بازدید
- دسترسی به نیازهای کشور برای پژوهش‌های اثربخش و کاربردی
- ارائه تسهیلات نظام وظیفه ویژه مستعدین همکار در پروژه‌های طرح شهید احمدی روشن
- توجه بیشتر به رشته‌های علوم انسانی و لحاظ نمودن امتیازات مربوط به فعالیت‌های تالیف و پژوهش در حوزه علوم انسانی
- تعریف پروژه‌های حوزه علوم انسانی و مسائل اجتماعی در طرح شهید احمدی روشن
- بهبود شرایط تعامل نخبگان و مستعدین برتر با دستگاه‌های اجرایی و زمینه‌سازی و معرفی ایشان بعنوان مشاور و همکار تخصصی در این دستگاه‌ها
- توجه بیشتر به اشتغال نخبگان و مستعدین برتر
- استفاده از ظرفیت بالای مستعدین برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در مبارزه با فساد مالی مرتبط با کنکور
در این نشست، دکتر زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران ضمن خوشامد گویی به شرکت کنندگان جلسه توضیحاتی پیرامون برنامه‌های فرهنگی ارائه نمود و افزود: فعالیت‌های فرهنگی بنیاد بر اساس برنامه‌های مصوب می‌باشد. البته با توجه به استقبال و نیاز احساس شده در راستای توانمندسازی مستعدین همکار در طرح شهید احمدی روشن کارگاه‌های آموزشی ویژه این طرح و خارج از برنامه‌های مصوب اجرایی گردید.
در ادامه دکتر سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، در خصوص نظام وظیفه و روند سرباز نخبگی توضیح داد و افزود: با توجه به قوانین نظام وظیفه، امکان جایگزین نمودن پروژه های طرح شهید احمدی روشن و استفاده از آن به عنوان پروژه سربازی وجود ندارد. اقدامات بنیاد در بحث نظام وظیفه در راستای قوانین مصوب کشور در این حوزه خواهد بود و از آن عدول نمی‌کنیم. در پاسخ به رفع نیازهای اساسی کشور در قالب پروژه‌های طرح شهید احمدی روشن، وی گفت: هدف اصلی این طرح پرورش نیروی انسانی مستعد و هموار کردن راه پیشرفت مستعدین برتر و توانمندسازی ایشان است. هرچند که در این مسیر ممکن است مسائل کلان کشور نیز در طرح‌ها لحاظ گردد. کمک به تجربه پژوهش علمی در سایه یک استاد خبره و فعالیت گروهی از جمله پیامدهای متصور برای این طرح می‌باشد.
وی در ادامه افزود: نکاتی که توسط مستعدین برتر در خصوص طرح شهید احمدی روشن ارائه شد همچون مسائل حقوقی طرح‌ها، کارگاه‌ها و بحث ارتباط بین نیازها، تحقیق‌ها و اختراعات از جمله مواردی است که مورد توجه ویژه بنیاد است.
وی اظهار داشت در خصوص اشتغال نخبگان تیم پژوهشی تشکیل شده است و ان‌شاءالله در سال آتی راهکاری برای جایگزینی مدیران در دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی ارائه خواهد شد. البته این امر بصورت تدریجی و در بلند مدت اجرایی می‌گردد. دکتر سعادت ضمن اشاره به بعضی از پایان نامه‌های برتر که شرایط ویژه دارند گفت: پس از بررسی و تایید، اعتبار بیشتری به این پایان‌نامه‌ها تخصیص می‌یابد.

تاریخ انتشار : 1397/12/05
کد : 241
تعداد بازدید: 457

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411