سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد ملی نخبگان
نشست هم‌اندیشی اساتید سومین دوره طرح شهید احمدی روشن با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان

نشست هم‌اندیشی اساتید سومین دوره طرح شهید احمدی روشن با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با هدف ارزیابی فصل اول اجرای طرح برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست هم‌اندیشی اساتید سومین دوره طرح شهید احمدی روشن با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با هدف ارزیابی فصل اول اجرای طرح در تاریخ 22 اسفند 1397 برگزار گردید.
در این نشست اساتید سومین دوره طرح شهید احمدی روشن به بحث و تبادل نظر در خصوص شرایط و ملاحظات پروژه‌هایی پژوهشی طرح پرداختند. محورهای اصلی مباحث اساتید در این نشست شامل نیازمندی‌های تجهیزات سخت افزاری و نرم‌افزاری در طرح‌ها، روند تشکیل جلسات با اعضای گروه، بررسی شرایط مشارکت دانشجویانی که در مرحله انجام پایان نامه تحصیلی خود هستند، مفاد تعهد همکاری اعضا در طرح با هدف بهبود روند کار تیمی، هماهنگی جهت رفع مسائل مترتب با حضور اساتید در طرح، تعیین زمان مشخص جهت همکاری اعضا در طرح، اختیار اساتید در خصوص مشارکت مستعدین در طرح‌ها پس از آغاز طرح، ایجاد ارتباط بین دانشگاه‌ها در اجرای طرح‌ها، توجه به رفع نیازهای کشور در تعریف پروژه‌های تحقیقاتی هر دوره، نیازمندی‌های آموزشی (کارگاه های تخصصی) برای مستعدین در هر طرح، تاکید بر نتیجه‌بخش بودن طرح‌های تحقیقاتی و حقوق مالکیت فکری آن و ملاحظات حقوق مادی مرتبط با طرح‌های تحقیقاتی بود.
در این نشست؛ دکتر سعادت فومنی قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن تشکر از اساتید، از حضور فعال و پر نشاط آنها ابراز خرسندی کرد و افزود روحیه امید که در اساتید است در روند پیشبرد طرح بسیار موثر است. به گفته دکتر سعادت: در کشور کارهای مهمی در دست اجرا است لیکن وظیفه بنیاد ملی نخبگان حل مشکلات کشور نیست؛ حال آنکه پشتیبانی و حمایت از مستعدین برتر در حوزه‌های مختلف توانمندی‌های آنها در مسیر نخبگی رسالت اصلی بنیاد ملی نخبگان است. و طبیعتا با توجه به امکانات محدود نمیتوان همه الزامات یک پروژه صنعتی را در این طرح فراهم نمود؛ هرچند که تمام تلاش بنیاد آنست که به کلیه تعهدات خود برای همه تیم‌های تحقیقاتی جامه عمل بپوشاند.
در ادامه نشست، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان نکات مهم در اجرای طرح‌های تحقیقاتی را به شرح زیر بیان کرد:
- هدف پروژه‌های طرح شهید احمدی روشن: کارگروهی، تربیت مستعدین، استفاده از مستعدین کم تجربه و ارائه امکانات به آنها و استفاده از آنها در طرح می‌باشد
- با توجه به آنکه تعدادی از گروه‌ها با کمبود نیروی همکار (مستعدین برتر) مواجه شده‌اند یا بعضا تعدادیی از تخصص‌ها از گروه خارج شده‌اند؛ اساتید می‌تواندد با توجه به مدت پروژه، مساله را بروز رسانی کرده و برنامه کاری را به مجریان طرح ارائه دهند تا مستعدین جدید را جذب کنند.
- اساتید در خصوص تجهیزات مورد نیاز می‌توانند با مرکز خدمات دانشگاه شریف و دیگر مراکز مرتبط هماهنگ شوند تا از امکانات موجود برای پیشبرد طرح استفاده نمایند.
- اطلاع‌رسانی دقیق درخصوص طرح شهید احمدی روشن به اساتید راهنمای مستعدین برتر همکار در طرح، چراکه علت اصلی عدم پذیرش مشارکت مستعدین برتر توسط اساتید راهنما عدم شناخت طرح می‌باشد.
در پایان این نشست دکتر سعادت اظهار داشت: یکی از اهداف طرح شهید احمدی روشن مشارکت و همکاری تیم‌ها با یکدیگر است و از اساتید خواستند که جلسات خود را بصورت منظم و ماهانه در ساختمان شهید شوریده برگزار کنند تا بین اعضای تیم‌ها تبادل اطلاعات و تجربه صورت گیرد.

تاریخ انتشار : 1397/12/25
کد : 246
تعداد بازدید: 340

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411