شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
بازدید از باغ گیاهشناسی ملی و جشنواره گلابگیری

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران برنامه تفریحی بازدید از باغ گیاهشناسی ملی ایران و جشنواره گلابگیری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد در راستای برگزاری برنامه تفریحی، بازدید از باغ گیاهشناسی ملی ایران را برگزار نمود.
رویداد فرهنگی بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در قالب جشنواره گلابگیری و عرقیات گیاهی با حضور جمعی از مستعدین برتر همکار در طرح شهید احمدی روشن در تاریخ 5 اردیبهشت 1398 توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.
این رویداد از ساعت 8 صبح از محل بنیاد نخبگان استان تهران آغاز گردید. شرکت‌کنندگان پس از حضور در محل به بازدید و آشنایی با گونه‌های گیاهی موجود پرداختند. باغ گیاه شناسی ملی ایران شامل ۳۰۰۰ گونه از انواع گیاهان درختچه‌ای، بوته‌ای و درختی است. این موزه زنده از رویشگاه‌های گوناگون ایران نظیر کوهستانی البرز و زاگرس، جنگلی خزری و بیابان ها و همچنین رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا، آمریکا، آسیا (هیمالیا، چین و ژاپن) تشکیل شده است. علاوه بر آن در این باغ قطعات تخصصی نظیر گیاهان دارویی و صنعتی، آربراتوم، گیاهان پیاز دار ایران و باغ میوه ایرانی و همچنین قطعات آموزشی ـ نمایشی شامل باغ های سنگی و صخره‌ای، باغ های نمایشی، آبشارها و دریاچه‌ها وجود دارد.
همچنین باغ گیاه شناسی به عنوان ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می‌گیرد. با بهره گیری از روش‌های مختلف علمی، امکان شناخت گونه‌های گیاهی کشور فراهم گشته و محدوده پراکنش آنها تعیین می‌گردد. تحقیق در زمینه روش‌های تکثیر و پرورش گونه‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است که در باغ‌های گیاهشناسی به آن پرداخته می‌شود.
علاوه بر اهداف تحقیقاتی و علمی، هدف از احداث باغ گیاه شناسی، ایجاد مجموعه‌ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز یا در گلخانه‌ها است.
بازدید از جشنواره گلابگیری و عرقیات گیاهی با حضور مستعدین برتر در ساعت 14 در محل بنیاد نخبگان استان تهران پایان یافت.

تاریخ انتشار : 1398/02/08
کد : 256
تعداد بازدید: 518

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411