شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

گزارش برگزاری رویداد استارتاپی گردشگری خلاق

‌بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری فصلنامه گردشگری گیلگمش و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری در تاریخ  ۲۸ تا ۳۰ فروردین ۱۳۹۸رویداد استارتاپی گردشگری خلاق را برگزار کرد.

‌بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری فصلنامه گردشگری گیلگمش و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری در تاریخ ۲۸ تا ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ (رویداد استارتاپی گردشگری خلاق) را با محورهای زیر برگزار نمود:
– زیست‌بوم بازار صنعت گردشگری (داخلی، ورودی و خروجی)
– زیست‌بوم صنایع دستی و هنرهای سنتی
– میراث ایران (فرهنگی، طبیعی، ملموس و ناملموس، منقول و نامنقول...)
– کسب و کار الکترونیک، گردشگری الکترونیک
– کسب و کار الکترونیک صنعت گردشگری و مهمان‌نوازی
– تولید محتوا و بازاریابی محتوا
در اولین روز از رویداد استارتاپی گردشگری خلاق، کارگاه اولیه (بوت کمپ) با سخنرانی جناب اشکان بروج و خانم دکتر کتایون سپهری، برگزار شد. در ادامه این روز با برگزاری افتتاحیه رسمی این رویداد، بیست ایده با اجرای جناب سردارلو توسط شرکت‌کنندگان مطرح شد. سپس با تشخیص هیأت داوران و مربیان (منتورها)، پنج ایده به عنوان ایده‌های برتر برگزیده در ادامه اعضای تیم‌ها مشخص شدند.
‌این پنج تیم عبارتند بودند از:
– آرتوریسم
- فرار از موزه
– ایران‌درمانی
– دور بزنیم!
– جمع‌سپار سرمایه‌گذار صنایع دستی

د‌ر دومین روز از رویداد استارتاپی گردشگری خلاق، پس از صرف صبحانه، کارگاه بوم با مربی‌گری دکتر کتایون سپهری برگزار شد. در ادامه شرکت‌کنندگان ضمن تکمیل و بازنگری فعالیتهای تیمی از راهنمایی مربیان (منتورها) بهره گرفتند و کارگاه اعتبار سنجی و کمینه محصول قابل ارائه (MVP) توسط خانم سیده مهسا مطهر و جناب علی ناطقی برگزار شد. سخنرانی ‌جناب بهنام اسکندری در خصوص نحوه درست ارائه ایده‌ها، پایان‌بخش برنامه‌های آموزشی روز دوم این رویداد بود.در انتها مربیان (منتورها) ارائه آزمایشی تیم‌های شرکت‌کننده را واکاوی کردند و داوری نهایی پنج تیم شرکت کننده آغاز شد.
برگزیدگان رویداد استارتاپی گردشگری خلاق با رأی داوران به شرح زیر اعلام شدند:
۱.تیم لیقه
‌۲. تیم هنر تجربه ایرانی
۳. تیم فرار از موزه

بنیاد نخبگان استان تهران ضمن آرزوی موفقیت برای این عزیزان، اعلام می نماید برنامه های جامع و بلند مدتی جهت برگزاری رویدادهای استارتاپی در حوزه های مختلف دارد. لذا به نظر می‌رسد با وجود زمینه بسیار مناسب برای توسعه فعالیت نوآورانه در کشور، امتداد این فعالیت نیاز به تلاش بسیار گسترده‌تری به خصوص در اجتماعات نخبگانی داشته و نیاز است تا موضوع توسعه کسب و کارهای دانش بنیان، فناورانه و نوآورانه را با یاری یکدیگر به جلو ببریم.

تاریخ انتشار : 1398/02/24
کد : 259
تعداد بازدید: 299

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411