سه شنبه 1 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی دختران برگزار شد

طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی دختران با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مشاغل مختلف و دایره وسیع انتخاب‌های پیش‌رو، تمرین انتخاب یک عرصه فعالیت و آشنایی با مشاغل پیرامون آن و بررسی مزیت‌های شخصی و محیطی و استفاده از آن در راه‌اندازی کسب و کار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی با انتخاب دانش‌آموزان دختر مستعد شهرستان‌های ری، قرچک و ورامین در پایه نهم آغاز شد. دایره اول مخاطب شامل دانش‌آموزان مستعد شهرستان‌های نامبرده و ارسال پرسشنامه به ایشان شکل گرفت و 130 پاسخ از ایشان دریافت گردید و در نهایت از میان پاسخ‌های دریافت شده، 70 نفر انتخاب شدند. این جمع به اردوی سه روزه دوست علمی دعوت شدند و از برنامه‌های ارائه شده بهره‌بردند.
برنامه‌های ارائه شده عبارت بود از آشنایی با وضعیت حال و آینده اقتصاد کشور، معرفی مشاغل مختلف و دایره وسیع انتخاب‌های پیش‌رو، تمرین انتخاب یک عرصه فعالیت و آشنایی با مشاغل پیرامون آن، بررسی عرصه‌های مهندسی، پزشکی و پیراپزشکی، هنر و مدیریت و در نهایت جمع‌بندی بررسی مزیت‌های شخصی و محیطی و استفاده از آن در راه‌اندازی کسب و کارهای خود بود.
همچنین در ادامه برنامه کارگاه یکروزه استعدادسنجی جهت شناسایی شایستگی‌های محوری دانش‌آموزان در تطابق با زمینه‌های شغلی و نقش‌های تخصصی برگزار گردید و دانش‌آموزان ضمن آشنایی با ادبیات مباحث استعدادشناسی، آزمون‌های مختلفی را در زمینه‌های شناسایی هوش‌های متنوع خود انجام دادند و بخشی از این آزمون‌ها در کارگاه انجام و بخشی دیگر به صورت تمرین در منزل تکلیف شد تا پس از دریافت تمرین‌های انجام شده، ارزیابی‌های لازم صورت گرفته و کارنامه دانش‌آموزان در زمینه استعدادشناسی شغلی ایشان برایشان صادر خواهد شد.
در این برنامه از مستعدین برتر حائز افتخار مورد تایید بنیاد ملی نخبگان، کارآفرینان جوان و فارغ‌التحصیلان و دانش‌جویان دانشگاه‌های مطرح کشور حضور داشتند و جوی صمیمی و فعال را با دانش‌آموزان مدعو رقم زدند. حاصل این برنامه تغییر نگرش جدی دانش‌آموزان در زمینه نگاه به آینده و نحوه برنامه‌ریزی و آمادگی مواجهه با زندگی حرفه‌ای بود و تاثیر آن در برگه‌های نظرسنجی و درخواست‌های بعدی ایشان کاملا منعکس شده بود.
طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی ویژه دختران با همکاری اداره استعدادهای درخشان و اداره‌کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران در راستای پاسخگویی به نیازهای طبیعی دانش‌آموزان مستعد‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و اغناء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان توسط بنیاد نخبگان استان تهران در تاریخ 25 لغایت 27 بهمن‌ماه در دبیرستان فرزانگان قرچک ورامین برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/12/05
کد : 83
تعداد بازدید: 716

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601