سه شنبه 1 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان البرز
جلسه نقد و تفسیر فیلم جولیا برگزار می‌شود

جلسه نقد و تفسیر فیلم جولیا با حضور کارگردان، مدرس و منتقد سینما، دکتر اکبر عالمی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ بنیاد نخبگان استان البرز در نظر دارد برنامه فرهنگی-آموزشی با عنوان نقد و بررسی فیلم "جولیا" با حضور کارگردان، مدرس و منتقد سینما، دکتر اکبر عالمی را در روز چهارشنبه 9 اسفند از ساعت 14:00 الی 18:00 برگزار نماید.
این روزداد فرهنگی با هدف آشنایی نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش با هنر نقد و تفسیر فیلم، چگونگی انتخاب یک فیلم برای مخاطب عام یا خاص و ... برنامه ای با حضور یکی از منتقدان بنام سینما را در قالب نمایش و نقد و بررسی فیلم "جولیا" برنامه ریزی نموده است.
در این برنامه فیلم "جولیا" به کارگردانی «فرد زینه مان» از جنبه های مختلف توسط منتقد سینما در زمینه های هنری و اجتماعی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.
مختصری دربارۀ دکتر اکبر عالمی
دکتر اکبر عالمی به دلیل علاقۀ وافر به حوزۀ فیلم و سینما، رشته رادیو تلویزیون را در دانشکده هنرهای دراماتیک خواند؛ وی کارشناسی‌ارشد را در رشته سینما از دانشگاه تربیت مدرس و مدرک دکترای سینما را از کشور انگلیس اخذ و به ایران بازگشت و در حال حاضر دانشیار دانشکدۀ هنر دانشگاه تربیت مدرس است.
وی در دهه ۷۰ مجری و کارشناس برنامه هنر هفتم بود که به عقیده بسیاری اثر گذارترین برنامه تلویزیون در رابطه با سینما بوده است. از فعالیت‌های هنری وی می‌توان به ساخت برنامه‌های هنری و فرهنگی تلویزیونی در زمینۀ سینما همراه با اجراهای حرفه‌ای و ماندگار و نقدهای تأثیرگذار فیلم، چند دهه تدریس در دانشگاه‌های هنر و ساخت حدود ۳۰ فیلم مستند به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، اسپانیولی، آلمانی، ایتالیایی، عربی اشاره کرد.
در ۸ اسفند ۱۳۹۳ همزمان با برگزاری جشن تصویر سال در خانه هنرمندان ایران طی مراسمی، از یک عمر تلاش اکبر عالمی در عرصه عکاسی و سینما تجلیل شد و از این استاد دانشگاه به عنوان معمار کلمه با دانشی چند وجهی یاد شد.

علاقه مندان می توانند برای حضور در این برنامه حداکثر تا پایان ساعت اداری روز شنبه 5 اسفند ماه ثبت نام نمایند (کلیک کنید).

تاریخ انتشار : 1396/12/06
کد : 84
تعداد بازدید: 574

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601