به همت بنیاد نخبگان استان تهران
اردوی راهیان نور خواهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران اردوی راهیان نور خواهران با حضور مستعدین برتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ اردوی راهیان‌نور خواهران در مناطق جنگی جنوب کشور برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این اردو با فرهنگ ایثار و شهادت، فراگیری سیره عملی شهدا و سبک زندگی آنان و همچنین روایت‌گری رشادت‌ها و ازجان‌گذشتگی‌های رزمندگان در سال‌های دفاع‌‌مقدس از نزدیک آشنا شدند.
این اردو با حرکت از راه‌آهن تهران به سمت اندیمشک آغاز شد. بازدید از مناطق عملیاتی و یادمان شهدای فتح‌المبین، بازدید از سد کرخه و آشنایی با فرآیند ساخت آن، زیارت حضرت سیدمحمدبن موسی الکاظم (برادر امام رضا علیه‌السلام) معروف به سبز قبا در دزفول و اسکان در پادگان دوکوهه از جمله برنامه‌های فرهنگی روز اول این اردو بود.
بازدید از مناطق عملیاتی فکه، کانال کمیل و یادمان شهدای هویزه، نهر خین در منطقه مرزی ایران و عراق، یادمان شهدای شلمچه و اسکان در اردوگاه مریم فرهانیان آبادان در روز دوم این اردو برنامه‌ریزی و اجرا گردید. بازدید از اروندرود و یادمان شهدای والفجر 8 و معراج الشهداء (قرارگاه کمیته جستجوی مفقودین دفاع مقدس) از جمله رخدادهای روز سوم این اردو بود. روایتگری رشادت‌های رزمندگان ایران، هوانیروز و پایداری مردم قهرمان خوزستان و ارائه توضیحات جامع از عملیات‌های بزرگ دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب کشور توسط موسی صدقی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بخش مهمی از این برنامه فرهنگی را تشکیل می‌داد.
اردوی فرهنگی راهیان‌نور بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری سپاه محمد رسول‌الله (ص) و با حضور جمعی از مستعدین برتر دختر از تاریخ 14 لغایت 18 اسفند ماه 1396 برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1396/12/20
کد : 89
تعداد بازدید: 875