جمعه 16 خرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه اصول کسب و کار شرکت کردند.

مستعدین برتر طرح شهید احمدی روشن در کارگاه اصول کسب و کار شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی « اصول کسب و کار » با حضور سید حمیدرضا علوی و جمعی از مستعدین برتر برگزار شد. این کارگاه در تاریخ شنبه و سه شنبه 12 و 15 مرداد 98 در ساختمان شهید شوریده تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، علوی در خصوص اجزای طرح کسب و کار و اقدامات لازم برای پیشبرد آن توضیح داد و افزود برای تدوین طرح کسب و کار لازم است به تجزیه و تحلیل بازار، اهداف، چشم انداز، هزینه ها، برنامه عملیاتی، بازاریابی، رقبا، نیروی انسانی، نرخ بازدهی و درامد پرداخته شود.
مدل کسب و کار نشان می دهد که یک بنگاه چه مجموعه فعالیت هایی را، چگونه و در چه زمانی باید انجام دهد و مشتریان از آنچه که از بنگاه انتظار دارند بهره مند شوند و بنگاه نیز به سود دست می‌یابد.
در ادامه کارگاه علوی افزود مهمترین بخش از ایده کسب و کار شناخت مشتری است زیرا مشتری مهمترین جزء یک کار و کسب است و باید ارزش خدماتی که ارائه می شود را برآورد کرد؛ بطوریکه مشخص کنیم که چه جیزی به مشتری می دهیم که بخاطرش حاضر است برای آن هزینه کند.
وی در مورد کانال ارتباطی با مشتری و ویژگی های آن و چگونگی حفظ مشتری و درآمد و قیمت گذاری و سیاست قیمت گذاری و منابع اصلی برای ایده توضیحاتی ارائه نمود و فعالیت های اصلی، شرکا و هزینه ها را نیز شرح داد.
در بخش دوم کارگاه شرکت کنندگان به چند گروه تقسیم شدند و مطابق با نقشه طراحی ایده کسب و کار که در اختیار آنها قرار گرفته بود به طرح ایده و پردازش آن به صورت مرحله به مرحله و در نهایت ارایه آن برای سایر گروه ها پرداختند.
این کارگاه در روز های شنبه و سه شنبه 12 و 15 مرداد 98 در ساختمان شهید شوریده برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1398/05/26
کد : 95
تعداد بازدید: 619

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601