یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد ملی نخبگان
افتتاحیه چهارمین دوره طرح شهید احمدی روشن برگزار شد.

با حضور اساتید هسته های نخبگان و استعداد برتر چهارمین دوره طرح شهید احمدی روشن در تالار علامه امینی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران به نقل از بنیاد ملی نخبگان؛ افتتاحیه چهارمین دوره طرح شهید احمدی روشن در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد. این مراسم با حضور دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر محمود نیلی؛ رئیس دانشگاه تهران، دکتر محمود فتوحی فیروزآبادی؛رئیس دانشگاه صنعتی شریف، دکتر محمود سعادت فومنی؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، دکتر محمد علی کوچک زاده؛رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، معاونین و مدیران بنیاد ملی نخبگان و دانشجویان و اساتید شرکت‌کننده در این دوره افتتاح شد.
این نشست با تلاوت آیاتی چند از آیات قرآن کریم توسط جناب آقای روحانی، از مستعدین برتر بنیاد ملی نخبگان، آغاز شد. اولین سخنران این نشست دکتر محمود نیلی بود. وی با تاکید بر جایگاه دانشگاه به عنوان مرکز هدایت استعدادهای برتر در زمینه های علمی و نیز مهارت های فردی، به اثرات مثبت اجرای سه دوره طرح شهید احمدی روشن اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با توسعه هسته های نخبگانی ذیل این طرح، زمینه بهره برداری تعداد بیشتری از استعدادهای برتر از این طرح ایجاد گردد.
دومین سخنران این نشست دکتر سورنا ستاری بود. وی در این مراسم از اقتصاد نفتی و راه های رهایی از آن سخن گفت. وی ضمن اینکه این روزها را زمان رونق زیست بوم کارآفرینی و فناوری در کشور دانست گفت: در آینده ای نزدیک 6 یا 7 کشور آسیایی در میان قدرت های اقتصادی دنیا قرار می گیرند. این کشورها با تکیه به نیروی انسانی مستعد، خلاق و سرمایه گذاری در این حوزه به چنین جایگاهی می رسند. طرح شهید احمدی روشن نیز اتفاقات جدی ای در این زمینه رقم می زند تا مسائل کشور را حل کنیم و دانشگاه مرکز این تحولات است تا در قالب شرکت های دانش بنیان فرهنگ سنتی را تغییر دهیم.
آخرین سخنران این نشست دکتر محمد علی دورعلی استاد تمام دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی‌شریف بود. وی ضمن بیان تجربیات تیم تحقیقاتی خود در دانشگاه صنعتی شریف، ابراز امیدواری کرد طرح احمدی روشن با زمینه سازی بهره مندی استعدادهای برتر از آموزش مهارت های کاری و تحقیق و فعالیت های گروه های تحقیقاتی به هدایت استعدادهای برتر و اثرگذاری آن ها در جامعه علمی کشور منجر شود.
در ضمن اجرای این مراسم کلیپ معرفی طرح شهید احمدی روشن و نیز کلیپ آشنایی با چندین طرح اجرا شده پخش شد.
افتتاحیه چهارمین دوره طرح شهید احمدی روشن در تاریخ 25 آبان ماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران با حضور جمعی از سرآمدان، اعضای هیئت‌علمی، دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه‌های برتر کشور برگزار شد.
برای آشنایی با طرح شهید احمدی روشن کلیک کنید.

تاریخ انتشار : 1398/08/27
کد : 10119
تعداد بازدید: 461

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601