دوشنبه 7 مهر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
برگزاری دوره جامع Mini MBA با همکاری دانشگاه تهران

حل مسأله در دنیای واقعی و برای نیازهای کشور، یکی از اهداف بسیاری از دانشجویان مستعد در زمینه‌های مختلف است. تبدیل تلاش‌ها به یک راه حل یا محصول قابل لمس، یک نقطۀ عطف قابل توجه در این مسیر است. حال آن‌که در بهترین حالت، این تازه 20% اول راه است! برای پر کردن این خلأ، بنیاد نخبگان استان تهران قصد دارد تا دورۀ جامع Mini MBA را با همکاری پردیس کیش دانشگاه تهران برگزار کند.

حل مسأله در دنیای واقعی و برای نیازهای کشور، یکی از اهداف بسیاری از دانشجویان مستعد در زمینه‌های مختلف است. در همین راستا، هسته‌های مسأله محور پژوهشی در طرح شهید احمدی روشن برای حل یک مسألۀ واقعی در کشور تشکیل می‌شوند تا دانشجویان مستعد زیر نظر یک استاد خبره، علاوه بر طی کردن مسیر درست پژوهش علمی، به عمل رساندن نتیجۀ پژوهش و تبدیل تلاش‌ها به یک راه حل یا محصول قابل لمس را یاد بگیرند. معمولاً پس از به ثمر نشستن تلاش‌ها و تولید نمونۀ اولیه، بسیاری از دانشجویان ذوق زده شده و احساس می‌کنند به انتهای راه رسیده و کار را تمام کرده‌اند. حال آن‌که در بهترین حالت، این تازه 20% اول راه است! تولید انبوه، بسته‌بندی، تبلیغ، بازاریابی و فروش محصول تولید شده در سطحی قابل قبول و پس از آن گسترش دادن شرکت و جذب و افزایش سهامداران و کارمندان و ... اموری است که هنوز باقی مانده و در تجارت (هر چند آن تجارت دانش‌بنیان باشد) بسیار حائز اهمیت است. متأسفانه اینجا نقطه‌ای است که بسیاری از این دانشجویان مستعد یا حتی استادان، به مشکل برخورد کرده و نمی‌توانند به چابکی مرحلۀ قبل پیشروی کرده و بعضاً حتی کار را در همین مرحله رها می‌کنند. غافل از این‌که در هر حال این مسیری است که باید برای هر تجارت موفقی طی شود.
برای حل این مشکل و پر کردن این خلأ، بنیاد نخبگان استان تهران قصد دارد تا دورۀ جامع Mini MBA را با همکاری پردیس کیش دانشگاه تهران برگزار کند. این دوره، همان‌طور که از نامش بر می‌آید، خلاصه شدۀ مواردی است که در رشتۀ MBA تدریس می‌شود. قطعاً در طی مدت 120 ساعت آموزش، نمی‌توان به اندازۀ فردی که فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد MBA است مطلب فراگرفت، اما با گذراندن این آموزش‌ها، مطالب بسیار زیادی خواهید آموخت که در کسب و کار دانش‌بنیان ابزار بسیار مناسب و لازمی بوده و نقطۀ قوت در بازار رقابتی امروز است. این دوره کامل شامل 10 درس مجزا بوده که ثبت نام در هر درس اختیاری است و در پایان هر درس، گواهی گذراندن آن به شرکت کنندگان دوره ارائه خواهد شد.
شروع دوره از اول مرداد ماه 1399، و نحوۀ برگزاری آن به‌صورت وبینار است. زمان دقیق برگزاری هر کلاس متعاقباً به اطلاع ثبت‌نام کنندگان خواهد رسید. کلاس‌ها به‌صورت کاملاً تعاملی و در گروه‌های کم جمعیت برگزار خواهد شد تا دانشجویان قابلیت تعامل با استاد و یکدیگر را داشته باشند.
فهرست این دروس و طول مدت آن به همراه هزینه‌های مربوطه در جدول زیر آمده است. برای ثبت نام باید به سامانۀ هم‌اندیشان مراجعه کرده و هر یک از این دروس و یا کل آن‌ها را به‌صورت یکجا ثبت‌نام کنید. دقت کنید که ثبت‌نام، تنها زمانی نهایی خواهد شد که وجه مورد نظر توسط دانشجو واریز شده و تصویر فیش واریزی بارگذاری شود.
دقت کنید که سایر دانشجویان مشمول تسهیلات دانشجویی سال تحصیلی 99-98 بنیاد ملی نخبگان (به غیر از دانشجویان فعال در طرح شهید احمدی روشن) نیز می‌توانند با پرداخت هزینۀ مندرج در ستون «برای مشمولین جوایز تحصیلی بنیاد» در جدول زیر، ثبت‌نام کنند و پس از شرکت کامل در دوره و به پایان رساندن آن، بخشی از مبلغ پرداختی را تا سقف باقیمانده تسهیلات کمک‌هزینه توانمندی کارآفرینی دریافت کنند (سقف این تسهیلات در آیین‌نامه برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی به ترتیب 500، 600 و 700 هزار تومان است). چنانچه فردی مشمول تسهیلات دانشجویی سال تحصیلی 99-98 بنیاد بوده و هم‌زمان در طرح احمدی روشن نیز مشارکت داشته باشد، می‌تواند پس از ثبت‌نام با و شرکت کامل در دوره، مبلغ پرداختی را تا سقف باقیمانده کمک هزینه توانمندی کارآفرینی گفته شده در بالا دریافت کند.

 

 

تاریخ انتشار : 1399/04/23
کد : 10196
تعداد بازدید: 959

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601