چهارشنبه 7 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
بازدید نیم روزه از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ویژه مستعدین برتر برگزار می‌شود

بازدید از آرشیو اسناد ملی و بخش نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ویژه مستعدین برتر بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ بازدید نیم روزه از آرشیو اسناد ملی تاریخی معاونت اسناد و نیز نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در تاریخ سه شنبه 5 تیرماه 1397 از ساعت 8 الی 12 برگزار می‌شود.
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران: سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران مؤسسه‌ای آموزشی، پژوهشی، علمی و خدماتی است. شکل‌گیری رسمی کتابخانه ملی به سال ۱۳۱۶ بازمی‌گردد. در سال ۱۳۵۸ مرکز خدمات کتابداری، و در سال ۱۳۷۸ سازمان مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی در کتابخانه ملی ادغام شدند و سرانجام در سال ۱۳۸۱ با تصویب شورای عالی اداری، کتابخانه ملی و سازمان اسناد ملی با هم ادغام شده و سازمان فعلی شکل گرفت. اکنون این سازمان در دو ساختمان مستقل کتابخانه ملی ایران و گنجینه اسناد ملی ایران فعالیت دارد. در این بازدید مستعدین می‌توانند از گنجینه نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملی بازدید نمایند.
معاونت اسناد ملی: لایحـة تأسیس سازمان اسناد ملی ایران در سال 1349بـه تـصویب رسـید وبـه دولـت ابـلاغ شـد. بر اساس این قانون از همان آغاز شورایی با عنوان «شورای اسناد ملی» تشکیل شد که یکی از مهم‌ترین ارکان آرشیو ملی از آغاز تا کنون بوده است. اسناد ملی عبارت است از: کلیه اوراق، مراسلات، دفاتر، پرونده‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، کلیشه‌ها، نمودارها، فیلم‌ها، نوارهای ضبط صوت و سایر اسنادی که در دستگاه دولت تهیه شده یا به دستگاه دولت رسیده‌است و بطور مداوم در تصرف دولت بوده از لحاظ اداری، مالی، اقتصادی، قضایی، سیاسی، فرهنگی، علمی، فنی و تاریخی به تشخیص سازمان اسناد ملی ایران ارزش نگهداری داشته باشد. در این بازدید مستعدین می توانند از بخش بایگانی و ارائه خدمات، مرمت و بازسازی، آرشیو اداری و مکاتبات دستگاه‌های اداری از دوره قاجار تا کنون دیدن نمایند.
مستعدین‌برتر می‌توانند تا تاریخ 23 خردادماه 1397 با مراجعه به سامانه بازدیدهای بنیاد ملی نخبگان ( کلیک کنید) برای شرکت در این بازدید ثبت‌نام کنند. اطلاعات دقیق برگزاری بر اساس مشخصات تماس درج شده در سامانه فوق اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1397/03/12
کد : 123
تعداد بازدید: 779

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411