شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
نشست هم‌اندیشی مستعدین برتر و رئیس بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست هم‌اندیشی مستعدین برتر با حضور دکتر علیرضا زراسوندی و جمعی از مستعدین برتر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست هم‌اندیشی مستعدین برتر با حضور دکتر علیرضا زراسوندی، رئیس بنیاد نخبگان استان تهران و جمعی از مستعدین برتر برگزار شد.
در ابتدای این نشست مستعدین برتر مسائل و نقطه نظرات خود را درخصوص مسائل اقتصادی و معیشتی نخبگان و هویت بخشی به اجتماعات نخبگانی، طرح تشکیل کانون‌های تخصصی نخبگانی، مشکلات تسهیلات فرصت مطالعاتی، بکارگیری توانمندی‌های مستعدین برتر در حل مسائل مهم کشوری، ایجاد فضای مناسب جهت جلوگیری از مهاجرت نخبگان، پرداختن به مسائل آیین‌نامه‌های بنیاد و شفاف‌سازی امتیازدهی در بحث جوایز تحصیلی، اهتمام به مساله اشتغال و جذب مستعدین برتر در دستگاه‌های اجرایی، توجه به طرح ها و ایده‌ها و ارتباط با کارآفرینان برتر کشور بیان نمودند.
رئیس بنیاد نخبگان استان تهران ضمن استقبال از همکاری مستعدین برتر در اجرای رویدادهای فرهنگی در خصوص مسائل طرح شده توضیحاتی ارائه دادند.
به گفته ایشان، مقرر گردیده تا دوره آموزشی آیین‌نامه‌های بنیاد در دانشگاه‌ها برگزار شود و مستعدین برتر با بخش‌های مرتبط با آئین نامه‌های بنیاد بیشتر آشنا شوند.
دکتر زراسوندی در خصوص مساله اشتغال گفتند که با توجه به نقش برنامه‌ریزی و رسالت بنیاد ملی نخبگان، این بنیاد نمی تواند مستقلا در حوزه اشتغال مستعدین ورود نماید. همچنین از آفات معرفی مستعدین به دستگاه‌های اجرایی و الزام اآنها به جذب سخن گفتند. همچنین در خصوص جذب در وزارت علوم افزودند که بنیاد معرفی کننده مستعدین برتر بوده و در صورت احراز شرایط، دانشگاه‌ها مستقلا اقدام به جذب خواهند نمود.
ایشان همچنین از همکاری با اجتماعات نخبگانی استقبال نمود و آمادگی بنیاد نخبگان استان تهران را در برگزاری جلسات دوره‌ای و پیگیری مطالبات ایشان اعلام کردند.
نشست هم‌اندیشی مستعدین برتر با رئیس بنیاد نخبگان استان تهران در تاریخ 4 تیر ماه در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1397/04/13
کد : 131
تعداد بازدید: 606

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411