چهارشنبه 7 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

طی تعامل با شورای کتاب کودک
همکاری تخصصی مستعدین برتر در تدوین فرهنگنامه کودکان و نوجوان

طی تعامل بنیاد نخبگان استان تهران با شورای کتاب کودک، مستعدین برتر می‌توانند در تدوین فرهنگنامه کودکان و نوجوان همکاری نمایند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ طی همکاری با شورای کتاب کودک مستعدین برتر می‌توانند پس از شرکت در کارگاه آموزشی در تدوین فرهنگنامه کودکان و نوجوان همکاری تخصصی داشته باشند.
شورای کتاب کودک: شورای کتاب کودک از نخستین همایش شورا در سال ۱۳۴۲، تألیف و انتشار فرهنگنامه‌ای برای کودکان و نوجوانان ایرانی را به عنوان یکی از ضرورت‌های اساسی جامعه ما مطرح کرده‌است. به همین سبب، با بهره‌گیری از تجربه‌های گران‌بهای پیشگامان دائرةالمعارف‌نویسی در ایران، در پاییز سال ۱۳۵۸ کار تهیه و تدوین فرهنگنامه کودکان و نوجوانان را آغاز نموده است. تاکنون 17 جلد از این فرهنگنامه منتشر شده است. جلد هفدهم آن، مَدخل‌هایی از حرف «س» (سورنا ـ سیوطی) و همه مدخل‌های حرف «ش» (شابیزک ـ شیمی‌فیزیک) را دربردارد.
هدف شورا پدیدآوردن فرهنگنامه‌ای برای کودکان و نوجوانان ایرانی بود که منبعی معتبر و موثق برای دستیابی به آگاهی‌های درست و مستند با دیدگاهی علمی، مردمی و با الهام‌گرفتن از تاریخ و فرهنگ ایران و منطقه باشد. از ویزگی‌های فرهنگنامه این است که سنین مخاطب کتاب، نوجوان (10 الی 16 سال) در نظرگرفته شده و علاوه بر گروهی که درباره درستی اطلاعات و متناسب بودن تصاویر نظارت می‌کنند، گروهی نیز در نظر گرفته شده تا مطالب کتاب برای سنین نوجوان نوشته شود و برای این گروه مخاطب، قابل فهم بوده و کار کردن با کتاب نیز برای آن‌ها راحت باشد.
کلیه مستعدین برتر علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه می‌توانند ضمن مراجعه به سامانه هم‌اندیشان با درج زمینه تخصصی، آمادگی خود را جهت این همکاری اعلام نمایند. با توجه به ضرورت حضور مستعدین برتر در کارگاه فرهنگنامه نویسی شورای کتاب کودک، مهلت ثبت نام در سامانه فوق تا تاریخ 30 مردادماه 1397 می‌باشد. بدین ترتیب مستعدین برتر می‌توانند با عضویت در شورا و حضور در کارگاه‌های فرهنگنامه‌نویسی در تدوین فرهنگنامه مشارکت نموده و از سایر رویدادهای فرهنگی و ادبی شورای کتاب کودک بهره‌مند گردند.

تاریخ انتشار : 1397/05/17
کد : 146
تعداد بازدید: 343

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411