چهارشنبه 29 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
نکوداشت دکتر مجتهدی گیلانی برگزار شد.

نکوداشت مقام فرهنگی و آموزشی دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نکوداشت دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی در روز چهارشنبه 11 مهرماه 1397 با حضور دکتر سهراب پور مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان،دکتر مهدی محقق رئیس هیات مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، دکتر الستی معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان، دکتر زراسوندی رئیس بنیاد نخبگان استان تهران،دکتر شاهرضایی مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم نخبگان، مهندس شیری دبیرکل انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ،دکتر حسن بلخاری رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، حجت الاسلام دعایی سردبیر روزنامه اطلاعات و جمعی از نخبگان و سرآمدان استان تهران و نیز مستعدین برتر در بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.
در این نشست پس از تلاوتی چند از آیات قرآن مجید توسط استاد قنبری ،دکتر سهراب پور ضمن خوشامدگویی مدعوین توضیحاتی پیرامون نقش دکتر مجتهدی در تأسیس و مدیریت آموزشی دانشگاه صنعتی شریف و تلاش های ایشان در زمینه پیشبرد علم و تربیت ارائه نمودند.همچنین افزودند در دوره ریاست ایشان در دانشگاه صنعتی شریف، ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شریف را به نام "ساختمان دکتر مجتهدی" نامگذاری کردند.
سپس، آقای دکتر محقق به بیان ویژگی‌های اخلاقی دکتر مجتهدی و توجه ایشان به نظم و انضباط پرداختند و در ادامه دکتر الستی در خصوص فعالیت‌های استاد در دبیرستان البرز بویژه اقدامات شایان تقدیر دکتر مجتهدی در دوران تظاهرات دانش آموزان قبل از انقلاب اسلامی سخنرانی کردند.
در ادامه نشست، دکتر انیسی پور در خصوص سیر و سلوک اخلاقی و علمی دکتر مجتهدی و نقش ایشان در مدیریت دبیرستان البرز و عدم توجه ایشان به شغل و منصب اولیا در ثبت نام و جدیت و اهتمام ایشان در تربیت دانش آموزان صحبت کردند و دکتر سید ابراهیمی در خصوص هویت بخشی دکتر مجتهدی (هویت ملی و دینی) و مهندس مقدسیان پیرامون شخصیت و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی استاد دکتر مجتهدی در نهادهای دانشگاهی و توجه ایشان به مسائل اخلاقی و تربیتی صحبت کردند.
در پایان با قرائت ارج نامه بنیاد ملی نخبگان و دعوت از دکتر سهراب‌پور،حجت الاسلام دعایی، دکتر زراسوندی و دکترالستی، جهت اهدای نماد یادبود تندیس مینا و ارج نامه به نماینده بنیاد دکتر مجتهدی گیلانی صورت گرفت.
در راستای برگزاری این نکوداشت نمایشگاهی از 30 برگ سند مربوط به دوران مدیریت دکتر مجتهدی در دبیرستان البرز توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی به بنیاد دکتر مجتهدی گیلانی اهدا و به نمایش درآمد. همچنین از کتاب زندگینامه و خدمات پروفسور مریم میرزاخانی که توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تدوین و چاپ شده رونمایی گردید.
نکوداشت دکتر مجتهدی گیلانی در تاریخ 11 مهر ماه با همکاری بنیاد دکتر مجتهدی گیلانی، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، جامعه فارغ التحصیلان دبیرستان البرز و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1397/07/15
کد : 173
تعداد بازدید: 339

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411