چهارشنبه 7 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تسهیلات نظام وظیفه در زیست بوم کسب و کارهای دانش‌بنیان

معاونت علمی و فناوری رییس جمهور با هدف تسهیل «زیست بوم کسب و کارهای دانش‌بنیان»، برنامه‌هایی در زمینه تسهیلات سربازی اعضای فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را در قالب دو طرح  اجرا می نماید.

همانگونه که مستحضرید معاونت علمی و فناوری رییس جمهور با هدف تسهیل «زیست بوم کسب و کارهای دانش‌بنیان»، برنامه‌هایی در زمینه تسهیلات سربازی اعضای فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را در قالب دو طرح زیر اجرا می نماید:

1- انجام پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری:
نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای مصوب می توانند به عنوان انجام خدمت نظام وظیفه، از طریق معرفی به مرکز نخبگان نیروهای مسلح پروژه‌ای را برای یکی از صنایع دفاعی و کشوری انجام دهند.

2- امریه در شرکت دانش بنیان:
نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای لازم می توانند به عنوان انجام خدمت نظام وظیفه، به عنوان مامور (امریه) در طول مدت خدمت، در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت نمایند.
اطلاعات تفصیلی درباره دو طرح فوق در سامانه شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان (Daneshbonyan.ir) قرار دارد که توضیحات مختصر ، در جدول مقایسه‌ای پیوست ارایه می‌شود.
بر این اساس افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری با توجه به جدول مذکور می توانند از طریق سامانه سینا (Sina.bmn.ir) درخواست خود را ارسال نموده و از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بهره مند گردند.

 

دانلود پیوست

تاریخ انتشار : 1397/07/25
کد : 177
تعداد بازدید: 370

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411