چهارشنبه 7 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

سومین دوره طرح شهید احمدی روشن
اطلاعیه ثبت نام در هسته‌های نخبگانی شهید احمدی روشن

به همت بنیاد ملی نخبگان، سومین دوره طرح هسته‌های نخبگانی شهید احمدی روشن اجرایی می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ بنیاد ملی نخبگان پس از اجرای دو دوره «طرح شهید احمدی روشن» با هدف توانمندسازی و مشارکت دانشجویان مستعد در نظر دارد با اجرای سومین دوره این طرح گام دیگری در جهت شناسایی و حل مسائل واقعی کشور بردارد. در طرح شهید احمدی روشن که با همکاری بنیاد نخبگان استان تهران اجرا می‌گردد؛ استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی مسائل و مشکلات اصلی کشور، هسته‌های نخبگانی مسأله محور را با مشارکت دانشجویان برگزیده تشکیل داده و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل آنها می‌پردازند.
به لطف خدا در دومین دوره طرح شهید احمدی روشن 13 هسته نخبگانی شکل گرفت و به حل برخی مسائل مهم کشور پرداخته شد. در فراخوان این دوره نیز گوشه‌ای از نیازمندی‌های مهم کشور در قالب 62 مسأله مشخص ارائه گردیده و جمعی از خبرگان صنعتی و دانشگاهی مسئولیت راهبری حل آنها را برعهده گرفته‌اند. بدین ترتیب فرصت مناسبی فراهم آمده تا مستعدین برگزیده جوایز تحصیلی سال 97-98 بنیاد ملی نخبگان (که ایمیل دعوت به ثبت‌نام در طرح برای آن‌ها ارسال می‌گردد) در رشته‌های تحصیلی علوم پایه، فنی و مهندسی، پزشکی و علوم انسانی بنا به علاقه و رشته تحصیلی خود بتوانند در پنج عدد از پروژه‌ها با لحاظ اولویت ثبت‌نام نموده و پس از بررسی و تأیید توانایی‌های ایشان، در یکی از هسته‌های نخبگانی شروع به فعالیت کنند.
ثبت‌نام شوندگان می‌توانند از مزایای زیر نیز بهره‌مند شوند:
• دریافتی ماهیانه بیش از مبلغ فن‌یاری در دوره اجرای طرح
• تجربه کار تیمی واقعی و بین رشته ای
• استفاده از دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی
• استفاده از اعتبار هسته پژوهشی زیر نظر استاد خبره
• دریافت امتیاز فعالیت‌های نخبگانی بر اساس نظر استاد خبره تا سقف 100 امتیاز
• استقرار در فضای هم‌افزا در کنار هسته‌های پژوهشی دیگر
• استفاده از شبکه آزمایشگاه‌های راهبردی کشور
• شرکت در اردوهای علمی و فرهنگی
جهت مشاهده شرح پروژه‌ها و رشته‌ها و تخصص‌های مورد نیاز در هر یک از پروژه‌ها فایل پیوست شده را مشاهده نمایید.
زمان ثبت نام در این پروژه‌ها، 5 الی 11 آبان ماه و از طریق سامانه هم‌اندیشان می‌باشد.
لازم به ذکر است ارسال لینک رزومه برای ثبت نام ضروری است. لذا دانشجویان عزیز می بایست ابتدا از طریق رزومه‌ساز به عنوان کارجو اقدام به ایجاد رزومه استاندارد نمایند. توصیه می‌شود علاوه بر ذکر کامل مشخصات شخصی و تحصیلی خود، در نگارش سوابق علمی، پژوهشی و مهارتی نیز دقت کافی داشته باشید تا در اولویت مصاحبه با اساتید خبره قرار گیرید. بنابراین داوطلبین گرامی در هنگام ثبت نام، باید رزومه ایجاد شده را در بخش مربوطه در سامانه هم‌اندیشان درج و عکس پرسنلی خود را نیز در سامانه فوق بارگذاری کنند.
توجه:

 - دانشجویان دانشگاه های تهران می توانند در این طرح ثبت نام کنند.

 - دانشجویان مقطع کارشناسی از سال سوم به بعد می‌توانند در این طرح ثبت نام نمایند.

اطلاعیه‌های تکمیلی در خصوص زمان مصاحبه مستعدین برگزیده جهت همکاری با طرح‌های پژوهشی بر اساس اطلاعات تماس درج شده در سامانه هم‌اندیشان، متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1397/08/05
کد : 179
تعداد بازدید: 2850

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411