شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه اصول نامه نگاری و آیین نگارش شرکت کردند.

مستعدین برتر همکار طرح شهید احمدی روشن در کارگاه " اصول نامه نگاری و آیین نگارش " شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی «اصول نامه نگاری و آیین نگارش» با ارائه دکتر علی آسمند برگزار شد. این کارگاه در تاریخ پنج شنبه 29 آذر ماه 97 در سالن اجتماعات بنیاد نخبگان استان تهران با حضور مشمولین طرح شهید احمدی روشن و مستعدین برتر تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، دکتر آسمند به اهمیت مکاتبات اداری و جریان مکاتبات در سازمان‌ها اشاره کرد و با ارائه توضیحاتی پیرامون اصول نامه نگاری، اجزای یک نامه اداری (سرلوحه، عناوین گیرنده و فرستنده و موضوع نامه، متن نامه، مشخصات امضا کننده، گیرندگان رونوشت) و انواع آن‌را توضیح داد. همچنین وی سیر مراحل نگارش نامه اداری را که شامل:1- بررسی قبل از نوشتن2- آماده سازی مقدمات، 3-طرح افکار4-تهیه پیش‌نویس و نگارش نامه می‌شود را آموزش داد.
دکتر آسمند در ادامه انواع نامه های اداری را شرح داد و افزود: نامه ها از حیث سطح مکاتباتی به دو نوع نامه‌های داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند و هرکدام را با ذکر نمونه ارائه و عناوین گیرنده، فرستنده و موضوع نامه و روش‌های عنوان نویسی را شرح داد.
مدرس این کارگاه، حروف و اصول املائی کلماتی که طی سال‌های گذشته توسط فرهنگستان زبان و ادب فارسی اصلاح شده‌اند را آموزش داد و در پایان اصول تدوین صورتجلسه را برای شرکت‌کنندگان با ذکر نمونه تشریح کرد.
کارگاه آموزشی «اصول نامه نگاری و آیین نگارش» با همکاری پارک فناوری پردیس برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1397/10/01
کد : 207
تعداد بازدید: 486

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411