شنبه 29 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران
مستعدین برتر در کارگاه هوش هیجانی شرکت کردند.

مستعدین برتر همکار طرح شهید احمدی روشن در کارگاه آموزشی "هوش هیجانی" شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ کارگاه آموزشی «هوش هیجانی» با ارائه دکتر فاطمه امیر آبادی برگزار شد. این کارگاه در تاریخ پنج شنبه 13 دی ماه 97 در ساختمان شهید شوریده با حضور مشمولین طرح شهید احمدی روشن و مستعدین برتر تشکیل شد.
در ابتدای کارگاه، امیرآبادی به اهمیت هوش هیجانی اشاره کرد و افزود هوش هیجانی سبک زندگی و مدل تفکر و تمرین تغییر نحوه تفکر و دیدگاه است. وی افزود اولین چیزی که باید در مورد هوش هیجانی بدانیم در مورد آقای گلمن و دیدگاه‌های ایشان است. آقای گلمن مبدع هوش هیجانی در تعریف آن می‌گوید: "توانایی انسان در مدیریت هیجانات و ارتباطات در مسیر رسیدن به اهدافش" (مدیریت و نه کنترل هیجان).
در ادامه، امیر آبادی افزود؛ هوش هیجانی عمدتا شامل پنج دسته است: 1- شادی2- ترس3- خشم4- غم 5- شرم( تنفر) و به تعریف هریک از آنها پرداخت.
این کارگاه با اجرای تمرین‌های عملی همراه بود. اولین تمرین در این کارگاه بررسی آخرین هیجانی که افراد تجربه کرده‌اند و نیز واکنش آنها به هیجان بود. در حقیقت هیجان هرچیزی است که انسان را وادار به حرکت کند.
به گفته دکتر امیرآبادی، جایگاه قرارگیری تحلیل هیجانات بخش پیش پیشانی است که به فکر و تحلیل هیجانات می‌پردازد. اگر این هیجانات بتواند از مدار عصبی مغز بازخورد گیرد به آن هوش هیجانی گفته می‌شود. افراد توانمندی یادگیری بازسازی و احیای مدار عصبی خود را دارند تا بتوانند در اجتماع و کار مفید و موفق باشند. این قابلیت را میتوان با آموزش مدیریت کرد.
چندین تمرین عملی در این کارگاه برای تست هوش هیجانی شرکت‌کنندگان انجام شد.

تاریخ انتشار : 1397/10/17
کد : 217
تعداد بازدید: 405

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

  سامانه پاسخگویی بنیاد ملی نخبگان : 09601

  نشانی بنیاد نخبگان استان تهران: خیابان کریم خان زند، خیابان استاد نجات الهی جنوبی، کوچه شهید حقیقت طلب، پلاک 17 کدپستی 1598868411