بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/04/20 - 19:32
  • - تعداد بازدید: 57
  • - تعداد بازدیدکننده: 54
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با وجود مرکز توسعه تعاملات نخبگان با صنعت در بنیاد نخبگان استان تهران

ارتباط و اثرگذاری دو سویه جامعه نخبگان با صنایع و واحدهای صنعتی هموار می‌شود

جمعی از نخبگان و مستعدان استان تهران ضمن بازدید از پالایشگاه نفت تهران، با مسئولان آن مجموعه و همچنین نمایندگانی از معاونت مهندسی وزارت نفت به بحث و گفتگو پرداختند.

بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری پالایشگاه نفت تهران و همچنین معاونت مهندسی وزارت نفت، بازدید جامعه نخبگان از ظرفیت‌های آن پالایشگاه را روز سه‌شنبه 19 تیر 1403 برگزار کرد.

 

طی این برنامه نیم‌روزه، گروهی از جامعه نخبگان استان در رشته و تخصص‌های مرتبط از جمله مهندسی نفت، انرژی، شیمی و پلیمر از واحدها و ظرفیت‌های پالایشگاه نفت تهران بازدید کردند.

 

در ابتدای برنامه، مهندس محمود نیکبخت، رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت پالایش نفت تهران به معرفی پالایشگاه و ظرفیت‌های آن پرداخت. او ضمن بیان دلایل بیگانگی بخش صنعت با نخبگان و مستعدان، به تلاش و اقدامات صنعت نفت در جذب و به‌کارگیری نخبگان اشاره کرد.

 

نیکبخت نبود ساز و کار به‌کارگیری نخبگان و ضرورت حفظ شأن و جایگاه آنان را مهم دانست. وی افزود: نیاز است تا تفاهم‌نامه‌ای میان صنعت نفت و بنیاد نخبگان در حوزه تحقیق و توسعه (R&D) منعقد شود و شکل‌گیری و فعالیت مرکز توسعه تعاملات نخبگان با صنعت در بنیاد نخبگان استان تهران می‌تواند در این راستا بسیار مؤثر باشد.

 

 

در ادامه نشست، مدیران و مهندسان واحدهای پالایشگاه به تشریح فرایندها پرداختند و جامعه نخبگان حاضر در جلسه ضمن معرفی خود و تخصص‌های مرتبط، پیشنهادها و ایده‌های خود را ارئه کردند. از این‌رو، زمینه ارتباط ایشان با هریک از مدیران و واحدهای مهندسی مرتبط شکل گرفت.

 

همچنین به ضرورت تشکیل و فعالیت کارگروه فناوری‌های جدید و سرمایه‌گذاری در حوزه نخبگان تأکید شد.

 

سپس جامعه نخبگان از قسمت‌های مختلف پالایشگاه بازدید کردند از جمله، برج تقطیر پالایشگاه، برج تقطیر خلأ، واحد تولید گوگرد و واحد آیزوماکس.

 

 

  • گروه خبری : SlideShow,رویدادهای گذشته
  • کد خبر : 172230

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید