بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/02/25 - 14:46
  • - تعداد بازدید: 89
  • - تعداد بازدیدکننده: 85
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با مشارکت جامعه نخبگان پزشک و متخصص

اردوی جهادی در مناطق کم‌برخوردار جنوب غرب استان تهران برگزار شد

گروه‌های جهادی به‌صورت مجزا خدمات پزشکی و درمانی موردنیاز ساکنین در 5 منطقه از شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم را ارائه کردند.

با همکاری گروه جهادی پزشکی کاظمی آشتیانی دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد، اردوی جهادی پزشکی با حضور نخبگان و مستعدان پزشک و متخصص برای ارائه خدمات درمانی به جامعه نیازمند در شش منطقه کم‌برخوردار جنوب غرب استان تهران برگزار شد.

 

این برنامه جهادی روز جمعه 14 اردیبهشت 1403 به‌صورت هم‌زمان در 5 مرکز درنظر گرفته شده در مناطق بهارستان، نصیرشهر و پرند برگزار شد. درمجموع بیش از 1800 نفر طی یک روز توسط 160 جهادگر مورد پذیرش و خدمات درمانی قرار گرفتند.

 

از قبل به گروه مخاطب نیازمند اطلاع داده شد تا در زمان مقرر در مراکز درنظرگرفته شده حضور داشته باشند. پس از پذیرش و تشکیل پرونده، موارد بهداشتی طی جلسه آموزشی برای ایشان تشریح شد.

 

بعد از انجام معاینه اولیه و غربالگری، هر یک از مراجعه‌کنندگان به پزشکان و متخصصان حاضر در مراکز برای انجام معاینه ارجاع شدند. پزشکان و متخصصان در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف از جمله گوش و حلق و بینی، چشم، قلب و عروق، زنان و اطفال، فیزیوتراپی، روانپزشکی و روانشناسی در مراکز اردوی جهادی حضور داشتند. خدمات بینایی و شنوایی‌سنجی نیز به مراجعین نیازمند ارائه شد.

 

مقرر شده بود تا در طول زمان اجرای اردو، واحد آزمایشگاهی گروه جهادی نتایج حاصل از انجام آزمایش‌های لازم بر روی موارد ارجاعی را در اختیار پزشکان قرار دهد.

 

 

پس از انجام معاینه توسط گروه پزشکان، افراد با دریافت نسخه به داروخانه دایر شده در هر مرکز، مراجعه و داروهای موردنیاز خود را به‌صورت رایگان دریافت کردند. طبق بینایی و شنوایی‌سنجی انجام شده در مراکز، عینک و سمعک رایگان نیز برای نیازمندان اختصاص داده شد. تدبیری اتخاذ شده بود تا چنانچه اقلام دارویی در مرکز موجود نبود، گروه جهادی ضمن دریافت نسخه، نسبت به تأمین دارو اقدام کند و موارد موردنیاز را در اختیار بیماران قرار دهد.

 

 

تزریقات و سرم‌تراپی، نوار قلب، آموزش پس از پزشک و اهدای پمفلت آموزشی، غربالگری شپش سر اطفال و اهدای بسته فرهنگی از جمله دیگر خدمات ارائه شده بود.

 

چنانچه با نظر گروه پزشکی، بیماری نیازمند بستری یا اقدامات تخصصی‌تر مانند عمل جراحی تشخیص داده می‌شد، ترتیبی اتخاذ شده بود تا گروه جهادی مراحل لازم برای ارجاع ایشان به مراکز درمانی و تخصصی را انجام دهد.

 

این رویداد، هشتادمین اردوی پزشکی گروه جهادی کاظمی آشتیانی دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد بود که بنیاد نخبگان استان تهران نیز در برگزاری آن همکاری داشت. این گروه جهادی پزشکی با سابقه چندین سال کار جهادی، برگزاری حداقل یک اردو در هر ماه را در دستور کار خود دارد.

 

 

  • گروه خبری : SlideShow,رویدادهای گذشته
  • کد خبر : 171329

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید