بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/12/10 - 10:17
  • - تعداد بازدید: 536
  • - تعداد بازدیدکننده: 522
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با همکاری بنیاد نخبگان استان تهران

اردوی جهادی پزشکی برای کمک به کودکان کار و خانواده ایشان برگزار شد

جمعی از جامعه نخبگان پزشک و متخصص با حضور در یکی از مراکز آموزشی مخصوص کودکان کار شهر تهران، به‌صورت جهادی به ارائه خدمات درمانی به این کودکان و خانواده ایشان پرداختند.

بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری گروه درمانی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) و گروه جهادی حضرت ابوطالب(ع)، اردوی جهادی پزشکی را با حضور نخبگان و مستعدان پزشک و متخصص برای ارائه خدمات درمانی به کودکان کار و خانواده ایشان برگزار کرد.

 

این برنامه جهادی روز جمعه مورخ 5 اسفند 1401 در یکی از مراکز آموزشی و تربیتی مخصوص این کودکان در شهر تهران برگزار شد. نزدیک به 90 خانوار در دو نوبت صبح و بعدازظهر مورد معاینه و دریافت خدمات پزشکی و درمانی قرار گرفتند.

 

از قبل به خانواده و سرپرست کودکان اطلاع داده شد تا در زمان مقرر همراه با فرزندان خود در مرکز آموزشی حضور داشته باشند. در ابتدا کودکان در جلسه آموزشی بهداشت دهان و دندان شرکت کردند.

 

بعد از انجام معاینه اولیه، غربالگری و تشکیل پرونده، هر یک از کودکان همراه با والدین به پزشکان و متخصصان حاضر در مرکز برای انجام معاینه ارجاع شدند. پزشکان و متخصصان در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف از جمله داخلی، مغز و اعصاب، زنان، دندانپزشکی، گوش و حلق و بینی، آسم و آلرژی، پوست و مو، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و روانشناسی در محل اردوی جهادی حضور داشتند.

 

 

پس از انجام معاینه توسط گروه پزشکان، افراد با دریافت نسخه به داروخانه دایر شده در محل مراجعه و داروهای موردنیاز خود را به‌صورت رایگان دریافت کردند. تدبیری اتخاذ شده بود تا چنانچه اقلام دارویی در مرکز موجود نبود، گروه جهادی ضمن دریافت نسخه، نسبت به تأمین دارو اقدام کند و موارد موردنیاز را در اختیار بیماران قرار دهد.

 

با نظر گروه پزشکی، بیمارانی نیازمند بستری یا اقدامات تخصصی‌تر مانند انجام جراحی تشخیص داده شدند که گروه جهادی حاضر در اردو نسبت به دریافت و تجمیع اطلاعات ایشان اقدام کرد تا مراحل لازم برای ارجاع ایشان به مراکز درمانی و تخصصی انجام شود.

  • گروه خبری : SlideShow,رویدادهای گذشته
  • کد خبر : 164629

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید