بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/14 - 18:39
  • - تعداد بازدید: 383
  • - تعداد بازدیدکننده: 370
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
توسط بنیاد نخبگان استان تهران

بازدید یک روزه از اماکن تاریخی شهر کاشان ویژه آقایان برگزار خواهد شد

با هدف آشنایی اجتماع نخبگانی با جاذبه‌های فرهنگی کشور، بازدید یک روزه از اماکن تاریخی شهر کاشان ویژه آقایان توسط بنیاد نخبگان استان تهران در تاریخ 3 آذر 1401 برگزار خواهد شد.

بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد با هدف آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه‌های فرهنگی کشور به‌منظور ارتقای خودآگاهی ملی، بازدید یک روزه از اماکن تاریخی شهر کاشان ویژه آقایان مشمول تسهیلات بنیاد را روز پنجشنبه 3 آذر 1401 برگزار کند.

 

بازدید از اماکن تاریخی کاشان از جمله باغ فین، خانه‌ها و بافت سنتی کاشان از برنامه‌های این سفر یک روزه است.

 

از تمامی آقایان مشمول تسهیلات بنیاد نخبگان ساکن استان تهران که علاقه‌مند به شرکت در این بازدید هستند دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه سینا به نشانی http://sina.bmn.ir و انتخاب این رویداد از قسمت «برنامه‌های استانی آینده‌سازان» موجود در کارتابل، درخواست خود را ثبت کنند.

 

مهلت ثبت‌نام در این بازدید تا پایان روز یکشنبه 22 آبان است. با توجه به محدودیت تعداد شرکت‌کنندگان، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند.

 

بازدید ویژه بانوان در تاریخ 10 آذر برگزار می‌شود که ثبت‌نام آن نیز از طریق مذکور قابل انجام است.


کاشان به دلیل بهره‌مندی از جاذبه‌های طبیعی و اکوتوریسم در کنار جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و اسلامی در زمره پنج شهر مهم مورد توجه گردشگران در کشور قرار دارد. معماری زیبا، کوچه‌های پرپیچ و خم، بادگیرهای بلند و حوض‌خانه‌های جالب، بهترین نوع معماری را در مبارزه با گرمای داغ و سوزان تابستان ارائه می‌کند و بعد از اصفهان و یزد از نظر آثار تاریخی بر دیگر شهرهای ایران فزونی دارد.

 

کاشان به لحاظ 5 هزار سال سابقه هنر و معماری به‌ویژه آراستگی و پاکیزگی شهری در دوره اسلامی، به گفته اکثر مورخان و سفرنامه‌نویسان، «عروس شهرهای جهان» نامیده شده و در پاره‌ای موارد این تعریف بدان حد رسیده که کاشان را به علت تپه‌های 7 هزار ساله سیلک(Sialk)، «دروازه تمدن جهان» نیز نامیده‌اند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 161928

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید