بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/14 - 18:43
  • - تعداد بازدید: 159
  • - تعداد بازدیدکننده: 141
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به همت بنیاد نخبگان استان تهران

بانوان نخبه و مستعد طی سفری یک روزه از اماکن تاریخی شهر کاشان بازدید خواهند کرد

بازدید یک روزه از اماکن تاریخی شهر کاشان ویژه بانوان با هدف آشنایی ایشان با جاذبه‌های فرهنگی کشور، در تاریخ 10 آذر 1401 توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار خواهد شد.

بنیاد نخبگان استان تهران درنظر دارد با هدف آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه‌های فرهنگی کشور به‌منظور ارتقای خودآگاهی ملی، بازدید یک روزه از اماکن تاریخی شهر کاشان ویژه بانوان مشمول تسهیلات بنیاد را روز پنجشنبه 10 آذر 1401 برگزار کند.

 

بازدید از اماکن تاریخی کاشان از جمله باغ فین، خانه‌ها و بافت سنتی کاشان از برنامه‌های این سفر یک روزه است.

 

از تمامی بانوان مشمول تسهیلات بنیاد نخبگان ساکن استان تهران که علاقه‌مند به شرکت در این بازدید هستند دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه سینا به نشانی http://sina.bmn.ir و انتخاب این رویداد از قسمت «برنامه‌های استانی آینده‌سازان» موجود در کارتابل، درخواست خود را ثبت کنند.

 

مهلت ثبت‌نام در این بازدید تا پایان روز یکشنبه 29 آبان است. با توجه به محدودیت تعداد شرکت‌کنندگان، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند.

 

بازدید ویژه آقایان در تاریخ 3 آذر برگزار می‌شود که ثبت‌نام آن نیز از طریق مذکور قابل انجام است.


کاشان به دلیل بهره‌مندی از جاذبه‌های طبیعی و اکوتوریسم در کنار جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و اسلامی در زمره پنج شهر مهم مورد توجه گردشگران در کشور قرار دارد. معماری زیبا، کوچه‌های پرپیچ و خم، بادگیرهای بلند و حوض‌خانه‌های جالب، بهترین نوع معماری را در مبارزه با گرمای داغ و سوزان تابستان ارائه می‌کند و بعد از اصفهان و یزد از نظر آثار تاریخی بر دیگر شهرهای ایران فزونی دارد.

 

کاشان به لحاظ 5 هزار سال سابقه هنر و معماری به‌ویژه آراستگی و پاکیزگی شهری در دوره اسلامی، به گفته اکثر مورخان و سفرنامه‌نویسان، «عروس شهرهای جهان» نامیده شده و در پاره‌ای موارد این تعریف بدان حد رسیده که کاشان را به علت تپه‌های 7 هزار ساله سیلک(Sialk)، «دروازه تمدن جهان» نیز نامیده‌اند.     

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 161929

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید