بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/08/25 - 02:50
  • - تعداد بازدید: 702
  • - تعداد بازدیدکننده: 673
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس بنیاد نخبگان استان تهران

بنیاد ملی نخبگان، مرکز تامین نیروی انسانی نخبه برای حل مسائل کشور است

نادران طحان گفت: بنیاد ملی نخبگان، قصد دارد مرکز تامین نیروی انسانی نخبه برای حل مسائل کشور باشد. در همین راستا طرح‌های مشخصی با قابلیت اجرای مشترک در همکاری با سازمان‌ها را دارد.

آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به منظور تحقق اهداف سند چشم انداز بیست ساله کشور در افق 1404، قوانین و برنامه های توسعه اقتصادی- اجتماعی، گسترش و تقویت تعاملات پژوهشی و اجرایی کشور و پیشتازی اقتصاد دانش بنیان به عنوان رکن اساسی در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» با حضور ناصر باقری‌مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و حسن زمانیان، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در این سازمان برگزار شد.

 

حمید نادران طحان، رئیس بنیاد نخبگان استان تهران در این مراسم عنوان کرد: بنیاد ملی نخبگان، قصد دارد که مرکز تامین نیروی انسانی نخبه برای حل مسائل کشور باشد. در همین راستا طرح های مشخصی دارد. این طرح ها قابلیت دارد که طی همکاری مشترک با سازمان پژوهش ها اجرا شود، همچون طرح احمدی روشن. سازمان پژوهش های علمی و صنعتی نیز در این طرح 43 مسئله پشتیبانی شده و 25 پرپوزال ارائه کرده است.

وی افزود: طرح احمدی روشن درحال حاضر درحال گذراندن مراحل پایانی داوری است. با توجه به اینکه تعداد طرح ها در برخی استان ها کمتر بود، زودتر به اتمام رسید، اما چون تعداد طرح ها در استان طرح به نسبت سایر استان ها بیشتر بود، فرآیند داوری آن هم کمی طول کشید که این فرآیند درحال انجام است. پس از آن طرح های پذیرفته شده اعلام شده و دانشجویان ثبت نام می کنند. در ادامه تیم ها تشکیل شده و فرآیند اجرایی رویداد آغاز می شود. پس از اتمام مرحله داوری در استان تهران که در مدت یک یا دو هفته دیگر به پایان می رسد، انعقاد قرارداد و تشکیل تیم ها انجام می شود.

 

به گفته نادران، در قالب طرح های موجود، همکاری ها به صورت سریع قابل انجام است؛ اما درخصوص سازمان هایی که طرح مشخصی دارند و یا می خواهند قالب جدیدی را برای همکاری تعریف کنند، بنیاد ملی نخبگان این قابلیت را دارد که طرح هایی را در قالب این تفاهم نامه ها به صورت اختصاصی تعریف کند که از ظرفیت سازمان و ظرفیت نخبگانی کشور به خوبی استفاده شود.

 

رئیس بنیاد استان تهران همچنین اشاره کرد: طرح های دیگری چون طرح بهشتی برای اساتید، طرح رویدادهای رقابتی مسئله محور، طرح شهید بابایی برای حل مسائل مهم کشور و شناسایی گروه های حل مسئله، طرح شهید صیاد شیرازی برای سرباز نخبه و ... در بنیاد اجرا می شود.

 

وی گفت: درحال حاضر سه بند از این تفاهم‌نامه درحال اجراشدن است که امیدواریم دیگر بندها نیز به سرعت اجرایی شود تا سازمان پژوهش ها، بنیاد ملی نخبگان و جامعه نخبگانی کشور از آن منتفع شوند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 162151

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید