بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/02/13 - 16:16
  • - تعداد بازدید: 666
  • - تعداد بازدیدکننده: 648
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
توسط بنیاد نخبگان استان تهران

تسهیلات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان برای دانشجویان مستعد دانشگاه علامه طباطبائی تشریح شد

با حضور دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه علامه طباطبائی، کارگاه آموزشی معرفی تسهیلات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان در روز 12 اردیبهشت 1402 به صورت مجازی برگزار شد.

با هدف آشنایی دانشجویان مستعد دانشگاه علامه طباطبائی با تسهیلات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان به ویژه طرح شهید وزوایی (اعطای تسهیلات دانشجویی)، بنیاد نخبگان استان تهران با همکاری دفتر استعداد درخشان دانشگاه علامه طباطبائی، کارگاه آموزشی به این منظور را روز سه‌شنبه 12 اردیبهشت 1402 به صورت مجازی برگزار کرد.

 

در این کارگاه آموزشی، تسهیلات بنیاد ملی نخبگان توسط سرکار خانم کریمی، کارشناس امور نخبگان بنیاد نخبگان استان تهران تشریح شد. این تسهیلات با هدف حمایت از دانشجویان و همچنین دانش‌آموختگان اعطاء می‌شود.

 

با توجه به مخاطبین حاضر در جلسه، تسهیلات دانشجویی بنیاد ملی نخبگان که با عنوان طرح شهید وزوایی نیز شناخته می‌شود، به‌صورت ویژه برای حاضرین جلسه تشریح شد. حاضرین با نحوة برگزیده شدن دانشجویان مستعد و همچنین تسهیلات و پشتیبانی‌های ذیل این تسهیلات آشنا شدند.

 

 

بنیاد ملی نخبگان هر ساله به‌منظور هدایت هدفمند دانشجویان صاحب استعداد برتر در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه ‌کشور و پشتیبانی از فعالیت‌های نخبگانی آنان، به تعدادی از دانشجویان صاحب استعداد برتر کشور تسهیلاتی را در سه مقطع «کارشناسی»، «کارشناسی ارشد» و «دکتری تخصصی» اعطا می‌کند.

 

دانشجویان برای بهره‌مندی از این تسهیلات، باید مشغول به تحصیل در یکی از دوره‌های «کارشناسی»، «کارشناسی ارشد»، «دکتری تخصصی» یا «دکتری حرفه‌‌ای» باشند و علاوه بر کسب حداقل امتیاز از فعالیت‌های نخبگانی، در مقایسه با سایر متقاضیان، امتیاز بالاتری را به‌دست آورند.

 

جزئیات هر یک از فعالیت‌های نخبگانی و امتیاز متناظر آن، در شیوه‌نامه توسعه فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور (طرح شهید وزوایی)  قابل مشاهده است.

  • گروه خبری : SlideShow,رویدادهای گذشته
  • کد خبر : 165330

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید