بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/09/27 - 11:57
  • - تعداد بازدید: 251
  • - تعداد بازدیدکننده: 221
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان و به همت بنیاد نخبگان استان تهران

جمعی از نخبگان و مستعدان با آیت‌الله محمدعلی جاودان دیدار و گفتگو کردند

در راستای اجرای برنامه‌های معرفتی و هویتی با هدف نهادینه کردن ارزش‌های اخلاقی در اجتماع نخبگانی، دیدار نخبگان و مستعدان با جناب آیت‌الله جاودان در تاریخ 23 آذر 1401 توسط بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

با هدف طرح مباحث فکری و اخلاقی میان جامعه نخبگان و علمای صاحب اندیشه، بنیاد نخبگان استان تهران دیدار جمعی از جامعه نخبگان با جناب آیت‌الله محمدعلی جاودان، استاد و محقق عالی‌‌قدر حوزه اخلاق را روز چهارشنبه 23 آذر 1401 برگزار کرد.

 

نخبگان و مستعدان پس از اقامه نماز جماعت در محل دیدار، حسینیه حاج شیخ مرتضی زاهد(ره) و صرف ناهار دورهمی با مسئولان بنیاد، از سخنان جناب آیت‌الله جاودان فیض بردند.

 

در این دیدار، دکتر باقری مقدم، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین کرمی، سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری؛ دکتر نادران طحان، رئیس بنیاد نخبگان استان تهران و جمعی از مسئولان بنیاد نیز حضور داشتند.

 

آیت‌الله جاودان جمع حاضر و جامعه جوان نخبه و مستعد را به دلیل دارا بودن استعدادهای بالقوه و بالفعل، موظف به انجام مسئولیت درقبال این نعمت الهی و داشتن تعهد نسبت به جامعه و کشور دانستند. ایشان فرمودند این تلاش و انجام وظیفه باید به بهترین شکل و بالاترین حدممکن باشد.

 

آیت‌الله جاودان با اشاره به نیرو و همت جوانی که فرصت و موهبتی گران‌قدر در طول دوران زندگی است، جمع حاضر را به نهایت توجه و بهره‌مندی از آن سفارش کردند.

 

استاد عالی‌‌قدر حوزه اخلاق با اشاره به مفهوم سلطنت واقعی در دنیا و آخرت، حاضرین را به فتح خویشتن و تقوا در این مسیر توصیه کردند. آیت‌الله جاودان فرمودند رعایت حد لازم در اجابت امیال و مراقبت از خود، از راهکارهای نیل به فتح و تسخیر خود است. ایشان ضمن برشمردن مراتب و درجات فتح از جمله فتح مبین و مطلق، همت در طی این مسیر را دشوار و تحقق آن را آرزوی مؤمن واقعی دانستند.

 

در انتهای جلسه، حاضرین مسائل و پرسش‌های خود را از محضر آیت‌الله جاودان جویا شدند.

  • گروه خبری : SlideShow,رویدادهای گذشته
  • کد خبر : 162681

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید